У російських магазинх почались перебої з поставками сантехніки, трубопровідних сполучних елементів – фітингів, інструментів і будівельної хімії.
Про це пише “Комерсант” із посиланням на учасників ринку.
“Логістичні складнощі, погіршення епідеміологічної обстановки в Китаї, а також нові санкції ЄС проти Росії загрожують проблемами з асортиментом будівельних та оздоблювальних матеріалів. Через кілька місяців DIY-мережі очікують на дефіцит сантехніки, будівельної хімії, інструментів та інженерного обладнання, а поки що розпродують існуючі запаси. Учасники ринку розраховують замінити частину позицій за рахунок місцевих виробників, але й ті мають складнощі із закупівлею сировини”, – йдеться у статті.
Наразі учасники ринку розпродують існуючі запаси, дефіцит товарів стане помітним протягом найближчих двох місяців, оцінює один із співрозмовників видання. В онлайн-гіпермаркеті “ВсеИнструменты.ру” кажуть, що наповненості складів у їхніх постачальників вистачить на три-чотири місяці. Ключова проблема – заборона на постачання з низки західних країн, переважно інструментів, сантехніки та садової техніки, кажуть у компанії.
Гендиректор ДК “Смарт Інжинірс” Хусейн Плієв каже, що в учасників ринку виникли як складнощі з доставкою товарів через логістичні обмеження, так і проблеми з проведенням оплати постачальникам та виробникам з інших країн. Він відзначає дефіцит вентиляційного обладнання та вентиляторів, автоматики, комплектуючих для систем опалення, обладнання для водовідведення. Дефіцит імпортних матеріалів у підрядників ДК “Гранель” сягає 10-15%, додає віце-президент групи Олександр Кушнарьов.
Ситуацію ускладнює п’ятий пакет санкцій ЄС проти РФ, прийнятий 8 квітня у зв’язку з вторгненням РФ в Україну. До переліку заборонених до ввезення в Росію товарів потрапила низка найменувань будівельних та оздоблювальних матеріалів. Серед них – різні фарби і лаки, глини, окремі види ванн, душових кабін, унітазів, паперових матеріалів, черепиці з кераміки та ін.
За словами джерела видання, лакофарбові матеріали, що продаються в РФ, зазвичай місцевого виробництва, а компоненти для них імпортувалися в тому числі з ЄС. Він розраховує, що низку компонентів вдасться замінити китайськими аналогами. Але співрозмовник газети в галузі додає, що доставка матеріалів з Китаю затруднена нестачею контейнерів і обмеженнями, що почалися через COVID-19 в Шанхаї.