Президент України Володимир Зеленський на міжнародній конференції донорів для України розповів, якою бачить ефективну допомогу партнерів для сприяння перемозі та відбудові України.
Про це повідомляє “Європейська правда”.
“Як закінчиться ця брутальна війна, буде вирішуватися не тільки на полі бою – це залежить також від економічної, фінансової, гуманітарної підтримки і здатності забезпечити нормальне життя на звільнених територіях і відбудувати те, що було зруйноване російською армією. Свобода має продемонструвати, що захищає і дає більше, ніж тиранія, яка десятиліттями отримувала гроші за продаж нафти, газу та інших ресурсів”, – зазначив він.
По-перше, зауважив він, Україна зараз, під час війни, потребує фінансової допомоги, щоб закривати усі соціальні, гуманітарні та військові потреби. По-друге, зазначив Зеленський, Україні потрібен стратегічний план міжнародної підтримки України – сучасний аналог “плану Маршалла”.
“Це гроші, технології, фахівці і можливості зростання, необхідні для повернення до мирного життя, модернізації та соціальний розвиток. Це буде інвестиція у стабільність всієї Центральної та Східної Європи… Відбудова України має стати таким же історичним прикладом з нашого часу, як і відбудова європейських країн після Другої світової”, – зазначив Володимир Зеленський.
Він зауважив, що якщо допомога буде достатньою і своєчасною, це додатково сприятиме тому, щоб українці, які через війну виїхали за кордон, повернутися на батьківщину. Президент повторив свою ідею про “патронат” певних країн над областями і містами України, які постраждали від бойових дій у процесі їхньої відбудови. Зазначимо, конференція донорів проходить у Варшаві, її співорганізаторами є Польща і Швеція, у партнерстві з Європрадою та Єврокомісією та за участі ООН. Захід задуманий як платформа для обговорення допомоги Україні у найближчій та довгостроковій перспективі.
Раніше Президент Європейської ради Шарль Мішель зауважив, що донорська конференція, яка проходитиме у столиці Польщі Варшаві 5 травня, стане відправною точкою для європейського “плану Маршалла” для України. При цьому він провів порівняння нинішніх подій з подіями минулого століття, коли далекоглядні люди вирішили інвестувати, щоб відновити європейський континент після Другої світової війни.
“Зараз, у цьому столітті, війна проти України є людською трагедією, що означає, що далекоглядні лідери сьогодні повинні встати і дати сигнал, що ми будемо мужні, тверді, щоб підтримати Україну не лише словом, не лише своїми виступами — цього недостатньо. потрібні рішення, потрібні гроші, нам потрібна сильна координація, нам потрібна політична воля», – додав Мішель.