Збройні Сили України змусили ворожий російський флот бути обачним та уникати наближення до побережжя нашої держави. Про це в ефірі проєкту Радіо Свобода “Крим.Реалії” заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.
“Вони стали обережними, але їхнє корабельне угруповання на сьогоднішній день, на жаль, забезпечує повний контроль Азовського моря, і це зрозуміло, разом із Керченською протокою, і вони зараз блокують наші порти на Чорному морі.”, – повідомив представник ГУР.
На його думку мета ворогів – завдання нам збитків в економічному плані для того, щоб не допустити функціонування портів як економічних зон.
“А також не допустити руху товарів, як на території України, так і з території наших портів, і підтримання готовності до застосування тих найбільших десантних кораблів, інших кораблів у разі проведення морської десантної операції. Але знову ж таки скажу – наші дії змусили їх обмежити діяльність Чорноморського флоту Росії на сьогоднішньому етапі”, – зазначив представник воєнної розвідки України.”, – заявив Скібіцький.
За його словами, знищення ракетного крейсера «Москва» змусило Росію «обережніше» діяти в акваторії Чорного моря. Скібіцький заявив, що потоплення крейсера «Москва» стало для керівництва Росії «істотним ударом».
«Після його знищення, після того, як РФ оцінила саме загрозу завдання ракетних ударів по корабельному угрупованню РФ, вони стали діяти обережніше. По-перше, вони зараз дуже чітко реагують, проводять навчання так званої «терористичної загрози», – – сказав представник ГУР.
Він наголошує, що це сталося після того, як було знищено ВДК у Бердянську, це сталося після того, як було знищено «Москву», коли оголошується так звана тривога «терористичної загрози», і всі кораблі виходять у море».
«Друге – в основному зараз корабельний склад використовується для завдання ударів крилатими ракетами, це чітке бойове чергування таке – два фрегати, чотири малих ракетних кораблі, два підводні човни, що постійно несуть бойове чергування і постійно завдають ударів по нашій території з використанням крилатих ракет «Калібр». Крім того, активно задіяні мінні тральщики, катери різного виду», – додав він.
Нагадаємо, що у Росії батькам строковиків, які проходили службу на крейсері «Москва», пропонують визнати синів «померлими внаслідок катастрофи», йдеться у публікації видання «Новая газета. Европа».
За даними видання, про ці дії рф йому повідомили дві матері зниклих безвісти матросів. Документи вони підписувати відмовилися.
Зокрема, військовий комісаріат окупованого Росією Крим повідомив матері Мухаммеда Муртазаєва, що її син – у списку зниклих безвісти. «Муртазаєв Мухаммед Серверович, який проходив військову службу за призовом, зник безвісти внаслідок катастрофи у відкритому морі на крейсері «Москва» 13 квітня 2022 року», – йшлося, як стверджує мати Муртазаєва, у листі від військкомату.
Аналогічну історію розповіла мати іншого загиблого строковика, яка просить не називати її імені.
Підрозділи Міноборони Росії при цьому наполегливо просять батьків підписати документи з формулюванням про загибель внаслідок катастрофи та заперечують участь крейсера у так званій «спеціальній операції», як в Росії офіційно називають масштабне вторгнення в Україну.
Як пише видання «Новая газета. Европа», батьки строковиків продовжують домагатися правди від командування і збираються подавати колективний позов до Міноборони РФ.
Від моменту, коли затонув крейсер «Москва», минув понад місяць. Досі Міноборони РФ лише одного разу прозвітувало про одного загиблого та 27 зниклих безвісти російських військовослужбовців. Хоча батьки матросів зі слів синів розповідали про щонайменше 40 загиблих. Кількість поранених та евакуйованих так і залишається невідомою.
Російський диктатор стверджував, що до участі у «спецоперації» не залучають військовослужбовців-строковиків, але відомо, що строковики були в екіпажі Москви, і це визнало саме командування.