На сьогоднішній момент можлива відставка Бориса Джонсона. Механізм розгляду вотуму довіри був запущений після того, як 54 законодавця-консерватори подали листи з відповідною вимогою голові Комітету 1922 року.
Про це пише український журналіст, політичний оглядач Валерій Калниш в своєму телеграм-каналі.
Це парламентська група всередині Консервативної партії, до якої входять “задньолавочники” – парламентарі, які не займають передових позицій, такий собі голос тих, хто за статусом парламентар-консерватор, але не дуже помітний.
Зараз комітет очолює сер Грем Брейді. Він у своїй заяві сьогодні зранку й підтвердив, що 54 листи є, але не повідомив, скільки листів він отримав. Тобто всередині партії, лідером якої є Джонсон, сформувався пул незадоволених цим самим лідером, і тепер, за процедурою, парламент має висловити своє ставлення не тільки до партійця, але й до прем’єр-міністра.
Джессі Норман, колись один із давніх прихильників Джонсона, а тепер його критик, сказав, що політичні пріоритети прем’єр-міністра “глибоко сумнівні” й що Джонсон порушував закони Даунінг-стрит.
“Звичайно, що йдеться про вечірки під час ковіду, які санкціонував та на яких був Джонсон. Тема трохи всіх піддістала, тим паче на фоні війни, диктатора Путіна та краху світового порядку. Але це ж консерватори – принципи важливі, й нехай цілий світ зачекає.”, – зазначає Калниш.
До голосування на Даунінг-стрит вже готові. Речник прем’єра сказав у відповідь на рішення провести засідання:
“Сьогодні ввечері є шанс припинити місяці спекуляцій й дозволити уряду провести під цим риску і рухатися далі. Прем’єр-міністр вітає можливість довести свою позицію перед депутатами і нагадає їм, що коли вони об’єднані та зосереджені на питаннях, які важливі для виборців, не існує більш міцної сили, ніж вони”.
Джонсон має піти у відставку, якщо за нього проголосує більше половини з 358 консерваторів у Палаті громад. Якщо він “виживе”, то протягом року матиме імунітет на відсторонення.
Що станеться у разі його відставки з характером та обсягами воєнної підтримки України – невідомо. Голосування відбудеться з 20 до 22 години за київським часом.
Велика Британія надає адвокатів та поліцію для підтримки розслідування Міжнародного кримінального суду (МКС) щодо військових злочинів в Україні.
Про це інформує британський уряд на своєму офіційному сайті з посиланням на віце-прем’єр-міністра Домініка Рааба, який сьогодні оприлюднив другий пакет підтримки розслідування МКС.
“На додаток до фінансування в розмірі 1 мільйона фунтів стерлінгів, наданого на початку цього року, буде запропоновано спеціальну юридичну та поліцейську групу для підтримки розслідування. Сюди входитиме спеціальний офіцер столичної поліції, дислокований в Гаазі, який надасть МКС швидкий доступ до подальшої британської поліції та військової експертизи. Сім британських юристів, які мають великий досвід у сфері міжнародного кримінального права, запропонували допомогти виявити докази та притягнути до відповідальності винних у воєнних злочинах”, – йдеться у повідомленні.
Допомога передбачає також проведення спеціального тренінгу з розслідування військових злочинів для української поліції від імені МКС у співпраці з норвезькою поліцією; постійний аналіз оборони та моніторинг подій в Україні, включно зі збереженням будь-яких доказів, що стосуються військових злочинів.
Як наголошують в уряді, російські війська повинні знати, що вони відповідатимуть за свої дії, а світова спільнота працюватиме разом, щоб забезпечити справедливість.
У повідомленні зазначається, що на початку цього місяця генеральний прокурор Великої Британії Суелла Браверман відвідала Україну та очолила делегацію експертів з питань військових злочинів у регіоні для підтримки роботи генерального прокурора України Ірини Венедіктової.