Зараз свобода слова під загрозою набагато більше, і багато хто боїться висловлювати власну думку
Канцлер Німеччини Олаф Шольц засудив утиски в Росії проти свободи слова і демократії у другу річницю спроби вбивства російського опозиціонера Алексєя Навального. Про це він сказав у суботньому відеозверненні
Крім того Шольц сказав, що спілкувався з Навальним, коли той одужував у лікарні в Берліні. Він назвав його сміливою людиною, яка повернулась до Росії, щоб боротися за демократію, свободу та верховенство права.
“Війна, яку Росія розпочала проти України, – це війна, яка також має наслідки для Росії. Свобода і демократія вже були під загрозою раніше. Але зараз свобода слова під загрозою набагато більше, і багато хто боїться висловлювати власну думку”, – заявиви Олаф Шольц.
За словами канцлера, важливо пам’ятати про справу Навального, оскільки він боровся за свою віру в те, що “найкраще живеться в демократії та правовій державі”. Водночас Шольц все ще продовжує спілкуватися з Путіним Необхідність прямого спілкування канцлер пояснює тим, мовляв, “він повинен знати, що ми від нього вимагаємо”.
Олаф Шольц акцентував на необхідності продовження діалогу з кривавим диктатором Путіним, який розв’язав війну в Україні. Необхідність прямого спілкування німецький канцлер пояснив тим, мовляв, “він повинен знати, чого ми від нього вимагаємо”. Про це пише видання Dagens Nyheter. У бесіді зі шведськими журналістами він підкреслив що підтримувати комунікацію під час “кризи” особливо необхідно, незважаючи на труднощі. Також лідер ФРН зауважив, що хоче, щоб Путін отримував повідомлення безпосередньо і прямо взяв на себе відповідальність за війну проти України. Моє чітке послання йому [Путіну] полягає в тому, що його стратегія щодо України не спрацює. Звичайно, це не означає, що Росія час від часу змінює курс.
Але Путін повинен знати, чого ми від нього вимагаємо. Ось чому я переконаний, що діалог з президентом Росії необхідно продовжувати – заявив Шольц. При цьому канцлер підкреслив, що нормалізація відносин з Росією в найближчому майбутньому неможлива. “Поки Росія не укладе мир на розумних умовах, я не бачу можливості навіть почати думати про нормалізацію”, – підсумував політик. Водночас раніше прем’єр Естонії Кая Каллас закликала західних лідерів перестати дзвонити Путіну. На її думку, так російський диктатор відчуває, що знаходиться в центрі уваги.
“Якщо всі постійно телефонують йому, він не отримує повідомлення про те, що ізольований. Так що, якщо ми хочемо передати повідомлення “ви ізольовані”, не дзвоніть йому – в цьому немає сенсу”, – запропонувала прем’єр.
Каллас переконана, що завдяки дзвінкам Путін відчуває, що знаходиться в центрі уваги, тому що всі хочуть з ним поговорити.
“Але що ми з цього отримуємо? Я не бачу ніяких результатів, тому що після всіх цих переговорів трапилася Буча, трапився Ірпінь – ніяких ознак деескалації ми не бачимо”, – додала вона.
Своєю чергою прем’єр Польщі Матеуш Моравецький виступив з жорсткою критикою на адресу Макрона, який також все ще намагається “заговтати” Путіна. Прем’єр підкреслив, що зі злочинцями не домовляються – з ним борються.
“Президент Макрон, скільки разів ви вели переговори з Путіним, чого ви домоглися? Ви зупинили будь-які дії, які мали місце?” – запитав Моравецький.
Польський прем’єр наголосив, що зі злочинцями не домовляються – з ним борються.
“Ніхто не вів переговорів з Гітлером. Ви б домовлялися з Гітлером, зі Сталіним, з Полом?”, – додав Моравецький.