Уся лінійка американської авіації заслуговує на увагу в контексті допомоги Україні під час війни з РФ.
Військовий експерт Петро Черник висловив думку щодо зміни ситуації на фронті та засобів, за допомогою яких, можна пришвидшити перемогу України.
“Авіація. Однозначно. Тут немає про що дискутувати. Я був, є і буду палким прихильником усієї американської лінійки авіації. Такі високоякісні авіаційні комплекси General Dynamics, як F-16 чи F-15. До 30 машин такого класу можуть суттєво змінити поле бою”, – сказав Черник.
За його словами, навіть ударні штурмовики класу А-10 Thunderbolt, які не мають аналогів у світі, однозначно допоможуть переламувати хід цієї війни.
Він також висловив переконання, що наша держава та РФ в теперішньому вигляді не можуть існувати одна з одною.
“На жаль, Росія має найбільший запас артилерії у всьому світі. Якщо США мають всього одну тисячу артилерії калібру 155-міліметрів, то в росії кількість різних класів артилерії становить близько 4,5 тисячі робочих стволів. Ще кілька тисяч перебувають у “консервації” на складах. Звісно, російська артилерія не вирізняється якістю та точністю. Однак це все одно зброя, яка може вбивати. Тим паче в окупантів практично безліміт снарядів”, – сказав експерт.
Додамо, як повідомляє Генштаб ЗСУ:
Тривають авіаційні та ракетні удари по військових та цивільних об’єктах на території України. Сьогодні день особливо багатий на повітряні тривоги.
На Харківському напрямку ворог здійснював обстріли із ствольної та реактивної артилерії районів Харкова, Світличного, Слатиного, Руських Тишків та ще двадцяти населених пунктів. Задіяв авіацію для ударів біля Верхнього Салтова, Пришиба, Рубіжного і Одноробівки.
На Слов’янському напрямку вогнем ствольної та реактивної артилерії противник впливав на райони Словʼянська, Долини, Бражківки і т.д.
На Краматорському напрямку зафіксовано артилерійські обстріли поблизу Сіверська, Григорівки, Спірного, Івано-Дарʼївки та Верхньокам’янського.
На Бахмутському напрямку обстрілів із ствольної та реактивної артилерії противника зазнали райони населених пунктів Костянтинівка, Бахмут, Соледар, Весела Долина, Бахмутське, Майорськ, Шуми, Зайцеве, Васюківка, Кодема, Білогорівка та Яковлівка. Ударами авіації ворог намагався зруйнувати важливі обʼєкти в районах міст Соледар та Бахмут.
Окупанти намагалися покращити тактичне положення у напрямках населених пунктів Соледар, Бахмутське та Кодема. Отримали відсіч та ретирувалися.
На Авдіївському напрямку ворог задіяв ствольну артилерію та реактивні системи залпового вогню для обстрілів неподалік Авдіївки, Олександрополя, Опитного, Водяного, Новобахмутівки, Красногорівки і Невельського. Авіаційних ударів противника зазнали райони населених пунктів Марʼїнка, Олександропіль та Водяне.
Наступальними та штурмовими діями, вже вкотре окупанти намагалися встановити контроль над населеними пунктами Піски та Невельське. Успіху не мали, традиційно зазнали втрат та відійшли.
На Новопавлівському напрямку удари авіації противника зафіксовано неподалік Володимирівки, Павлівки та Новомайорського.
Сили оборони України відбили наступ ворога у напрямках населених пунктів Побєда, Новомихайлівка, Павлівка та Велика Новосілка.
На Запорізькому напрямку ворог обстрілював із ствольної та реактивної артилерії райони Новополя, Малих Щербаків, Оріхова та ще п’ятнадцяти населених пунктів. Ударів авіації противника зазнали території біля Новосілки, Полтавки, Новополя і Дорожнянки.
Корабельне угруповання противника в акваторіях Чорного та Азовського морів продовжує виконувати завдання з блокування цивільного судноплавства в північно-західній частині Чорного моря та ураження військових об’єктів і елементів інфраструктури в глибині території України.
На Південнобузькому напрямку ворог, з метою стримування наших військ, обстрілював із наявних засобів вогневого ураження території по лінії зіткнення. Задіяв авіацію для ударів по районах населених пунктів Трудолюбівка, Андріївка, Потьомкине, Олександрівка, Лозове, Велике Артакове та Біла Криниця.
Здійснив невдалу спробу наступу у напрямку Миколаївки. Українські воїни завдали ворогу втрат та відкинули назад.