На думку британської розвідки, РФ посилила інтенсивність обстрілів на донецькому напрямку з метою відтягнути туди додаткові українські сили на тлі повідомлень про плани України щодо контрнаступу.
Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії.
Британська розвідка відзначає посилення інтенсивності російських обстрілів в останні п’ять днів на донецькому напрямку. На північ від Донецька точаться інтенсивні бої поблизу міст Сіверськ і Бахмут.
“Ймовірно, проросійські сепаратистські бойовики трохи просунулися до центру села Піски, що поблизу Донецького аеропорту. Проте загалом російські війська забезпечили небагато територіальних здобутків” – йдеться в огляді.
“Існує реалістична ймовірність того, що Росія посилила свої зусилля на Донбасі, намагаючись залучити або закріпити додаткові українські підрозділи на тлі припущень, що Україна планує великий контрнаступ” – зазначають у британській розвідці.
На думку деяких іноземних експертів, Україна вдало використовує західну зброю проти окупантів. Тим не менш, Володимир Зеленський схиляється до того, що найближчими місяцями здійснити його необхідно, оскільки затягування війни піде на користь Росії, яка за цей час зможе анексувати тимчасово захоплені території. Про це пише The New York Times.
На думку американських журналістів, Україна ризикує за будь-якої з двох гіпотетичних ситуацій. Якщо ЗСУ не почнуть активно наступати і лише будуть завдавати дальні ракетні удари в тил противника, Росія зможе мобілізувати більше особового складу і скористатися втомою Заходу від важкої зими. В той же час, якщо українські воїни підуть у контрнаступ, але зазнають невдачі, країни-партнери можуть знизити активність збройної підтримки Києва. А це означатиме перевагу РФ на полі бою і війну, яка триватиме роками.
На думку журналістів, Президент України вважає, що спробу контрнаступу варто розпочати до настання важких погодних умов, які суттєво обмежать можливості просування армії у сільській місцевості. Путін навпаки намагатиметься максимально «заморозити» війну і поступово знищувати українців, завдаючи дальніх ударів до тих пір, поки не виснажить ЗСУ остаточно.
В NYT підкреслюють, що для російського президента навіть часткова втрата території в результаті контрнаступу ЗСУ означатиме ганебну поразку, оскільки Росія і так не змогла захопити жодного великого населеного пункту з початку липня, розчаровуючи навіть найпалкіших прихильників війни.
Раніше британський експерт висловив думку, що Путін може запропонувати Україні «поганий мир» вже в листопаді.
Це буде можливо у випадку здобуття ЗСУ стратегічної переваги на Херсонщині. Такої думки дотримується британський експерт з питань України Тімоті Еш.
він припустив, що якщо російський президент хоче зберегти на НАТО хоча б якийсь вплив, то йому доведеться домовлятися як із Заходом, так і з Україною. Ймовірно, що це може статися вже до зими, оскільки військовий потенціал Росії суттєво виснажився, а наступ уповільнився. На думку Еша, багато чого залежатиме від битви за Херсон.
«Найімовірнішим є те, що битва за Херсон закінчиться протягом наступних кількох місяців, а потім, після першої спроби восени нагнути Європу з енергетичного питання, Путін запропонує якийсь мир — приблизно — у листопаді. М’яч буде на боці України — чи погодитись знову на поганий мир (як це було з «Мінськом-1» чи «Мінськом-2») — чи продовжувати боротьбу. У мене таке відчуття, що цього разу навколо України набагато більше єдності та рішучості боротися, доки не буде повернуто набагато більше території — південь, Запоріжжя та порти на Херсонщині — ключові. Це те, що може забезпечити Україні зміцнення миру», — пише експерт.