Внаслідок вибуху, щоб там не розповідали кремлівські пропагандисти, а Кримський міст отримав серйозні пошкодження. Саме з цієї причини у російських окупантів виникли проблеми з постачанням своїх військ на Півдні.
Про це 24 каналу сказав радник глави Офісу Президента Олексій Арестович. За його словами, у зв’язку із вибухом на Кримському мосту вантажообіг упав приблизно вдвічі.
Арестович зазначив, що, якщо взяти за версію, що підрив стався через вантажівку, то в ній могло бути близько 9 тонн вибухівки.
Ми маємо факт – два прольоти склалися і частково пошкоджена залізнична гілка, яка йде вище,– сказав радник глави ОП.
За його словами, росіяни вже заявили, що вже запустили Кримським мостом перший вантажний потяг. Але з автомобільним полотном так легко не буде.
З погляду постачання російського південного угруповання ми вже маємо певні проблеми, які швидко не будуть вирішені,– наголосив Арестович.
Він зауважив, що окупанти вже показали запущені легкові автівки. Але зрозуміло, що великі вантажі з танками там не пройдуть.
Водночас керівник політико-правових програм в Українському центрі суспільного розвитку Ігор Рейтерович вважає, що у РФ ключовим трендом залишається розгубленість.
“Вони так і не сформували для себе відповіді на два важливі питання. По-перше – що це насправді було (підрив машини чи все ж таки ракетний удар)? По-друге, як на це реагувати, як відповідати? Вся істерика, яка була вчора і триває сьогодні у російських пропагандистів, показує, що вони не мають розуміння, як реагувати на удар по Кримському мосту. Ну, зрозуміло, окрім обстрілів українських міст та інфраструктури”, – зазначає експерт виданню Коментарі.
За його словами, символізм підриву Кримського мосту завдав колосальної шкоди російській владі загалом і Путіну зокрема. Його знову починають “покусувати” і критикувати радикальніші особи, які вважають, що Росія неправильно воює.
“Крім того, – продовжує Ігор Рейтерович, – через добу історія з Кримським мостом показала, що маховик репресій у Росії розкручуватиметься ще більше. Там шукатимуть і публічно каратимуть винних чи призначених на цю роль. Не просто тасувати генералів та силовиків, як раніше, а реально притягувати когось до відповідальності. Навіть якщо вони не винні. Суспільство потребує жертв. Україна на цю роль не підходить – ми й так жертва агресії, причому наші ЗСУ знатно дають окупантам по зубах. А тому піде пошук “цапів-відбувайлів” усередині РФ. Що посилить внутрішні суперечності, внутрішню боротьбу, яка й так є у російській владі. Що, безперечно, на руку Україні”.
Експерт вважає, що українська позиція має бути такою, якою вона стала ближчою до вчорашнього вечора. А саме – мінімум коментарів щодо можливої причетності України до того, що сталося з Кримським мостом. Максимум – розкручування історії щодо внутрішніх “терок” серед російських силовиків та спецслужб.
“Це правильний тренд, – упевнений Ігор Рейтерович. – І тому, що це одна з можливих версій того, що сталося. І тому, що це в будь-якому разі б’є по монолітності російського режиму, змушуючи шукати ворогів усередині, а не поза. Зрозуміло, що в РФ будуть незадоволені, вони це невдоволення виплескуватимуть, значною мірою розхитуючи режим Путіна. Тож інформаційне накачування в цьому напрямі треба продовжувати”.
Позиція наших спецслужб та Міноборони щодо удару по Кримському мосту має бути, на думку експерта, дуже простою – максимум іронії, сарказму, але без будь-якої прив’язки України до того, що трапилося.
“Мені здається, і президент у вечірньому зверненні непогано впорався із цим, і заяви СБУ та МО з цього приводу були витримані у потрібній тональності. Ніхто на себе відповідальність за те, що трапилося, не бере, але всі цьому радіють і підкреслюють, що далі буде більше. За добу раунд інформаційно-психологічного протистояння Україна однозначно виграла, – констатує Ігор Рейтерович. – Сподіватимемося, що ця тенденція продовжиться”.