Журналісти The New York Times спрогнозували розвиток бойових дій у повномасштабній російсько-українській війні на найближчі 6 тижнів, спираючись на нинішню ситуацію.
Про це вони повідомили у звіті на вебсайті The New York Times.
Які загальні прогнози
Зараз розвідка США бачить можливості для розвитку контрнаступу ЗСУ на півдні та північному сході України.
“Імпульс наразі на боці України, і українські високопосадовці оптимістично говорять про перспективи перемоги на полі битви. Це також точка зору оцінокрозвідки США, яка бачить вікно можливостей у наступні шість тижнів для України, щоб досягти успіхів на півдні та північному сході,перш ніж негода змусить армію противника зробити паузу та перегрупуватися”, – зазначили журналісти.
Водночас у США вважають, що повномасштабна війна триватиме ще місяцями, що призведе до повсюдного розвалу російських сил, тоді як Україна може досягти успіху. Та варто зауважити: незабаром осіння негода сповільнить динаміку війни.
“”Распутіца”: це те, що в російській мові називається сезоном непроїзних доріг через багнюку. Воно починається пізньої осені та може сповільнити бойові дії. Щойно в лютому ґрунт затвердіє, армії противника зможуть рухатися швидше”, – написали у звіті.
У нинішній період бойових дій країна-терорист РФ втрачає темп, але все ж війну не програла. У зв’язку з цим Кремль може використати наступні осінній і зимові місяці для перегрупування та/або навчання новомобілізованих окупантів.
“Гарячі точки” – Херсон і Луганськ
Офіційні особи Сполучених Штатів припускають, що контрнаступ ЗСУ на півдні може змусити російських окупантів відійти з Херсону. Уже зараз є свідчення, що ворог перемістив близько 60 тисяч людей з Херсона на лівий берег Дніпра.
Щодо Луганська, то українське військо, на думку посадовців США, здатне оточити чи зламати російські лінії оборони. Наприклад, уже в найближчі тижні ЗСУ можуть повернути під контроль логістично важливе місто, через яке відбувається постачання зброї та техніки для окупантів.
Чи продовжиться підтримка України
Журналісти видання вбачають “ознаки того, що допомога може бути поставлена під сумнів”, якщо республіканці візьмуть контроль над Конгресом США на проміжних виборах.
Крім того, вони вказують на такі несприятливі фактори, як наближення зими, інфляція, дефіцит енергії тощо.
Нагадаємо, що Влада США всерйоз розглядає ідею з наданням Україні партії легендарних зенітних ракетних комплексів ППО моделі Hawk – для того, щоб офіційний Київ міг захистити країну від підлих ударів російських дронів і ракет. Про це повідомляє Західне агентство Reuters з посиланням на власні джерела.
“США розглядають можливість відправки ППО Hawk зі складів в Україну, щоб допомогти їй захиститися від атак російських безпілотників і крилатих ракет”, ‒ повідав один з них.
Проте, поки джерела не могли сказати журналістам, скільки саме систем ППО моделі Hawk і боєприпасів до них Пентагон хоче поставити Україні.
Довідка. Система HAWK (в перекладі з англійської – сокіл) була розроблена ще за часів війни, яку США вела з комуністами у В’єтнамі. Але потім багато разів її удосконалювали. За фактом, HAWK є попередником системи протиракетної оборони PATRIOT (виробництва Raytheon Technologies – RTX.N). Всього було вироблено понад 40 тисяч установок HAWK. За інформацією експерта, ймовірність знищення цілі однією ракетою з такої установки становить 0,56 (56%), а модифікація I-Hawk поліпшила даний показник до 0,85 (85%).