Збройні сили України продовжують тяжку та потужну роботу зі звільнення Херсона. Місцеві жителі чітко показують свою підтримку українським військам. Про це заявила речник Оперативного командування Південь Наталія Гуменюк.
Разом вона розповіла про те, що поява прапорів у місті означає, що Херсон – це Україна.
“Вони (прапори, – ред.) означають, що Херсон – це Україна, це означає, що херсонці мають витримку, яку ми завжди просимо мати під час військової операції і ми вдячні за те, що вони витримали цей момент і зараз дають такі прозорі натяки на те, що ми матимемо не лише хороший день, а й гарний сон”, – сказала Гуменюк.
Однак вона не почала відповідати на запитання, чи взято Херсон під контроль ЗСУ. Робота українських бійців у місті продовжується. Військове командування просить дотримуватися тиші. Місцеві жителі дії армії підтримують.
“Він і був нашим завжди, просто тимчасово окупований. Наразі йде військова бойова робота, вона досить важка та потужна. Але місцеві жителі демонструють, що вони підтримують саме цю роботу”, – наголосила Наталія Гуменюк.
Українські військові вже зайшли в Херсон, але розслаблятися рано, адже російські окупанти підготували багато пасток. Про це в інтерв’ю Главреду розповів начальник штабу Української добровольчої армії, керівник Руху Опору Південь УДА і полковник у відставці Сергій Ільницький (“Сокіл”).
“Ворог підготував дуже багато пасток, тому не треба вестися на те, що говорять ЗМІ або росіяни”, – сказав Ільницький.
Він також додав, поки не можна сказати, що окупанти повністю покинули правий берег Дніпра в Херсонській області. Точно сказати можна про те, що помітно рух українських сил.
“Сокіл” акцентував увагу на тому, що російські військові замінували величезну територію. Саме це робить Херсонську область нелегкою для проходження.
“Там надзвичайно багато різних водних артерій, каналів, які не дозволяють вільно просуватися нашим військам, та й техніці там пройти дуже складно. А решта території, де можна пройти, замінована. Росіяни добре підготували там позиції, бо мали можливість це робити протягом останніх восьми місяців. І вони можуть завести нас у пастку”, – сказав Ільницький.
Але водночас, аналітики Інституту вивчення війни вважають, що відступ російських військ з Херсона на лівий берег Дніпра – це не пастка окупантів, а наслідок успішних операцій Збройних сил України.
В звіті ISW зазначається, що український контрнаступ на Херсонському напрямку з серпня – це скоординована кампанія з перехоплення. Вона була спрямована на те, щоби змусити російські війська відійти за Дніпро, при цьому без великих наземних наступів. Ця кампанія, найімовірніше, увінчалося успіхом.
Українські війська вели постійні атаки на мости через річку Дніпро і наносили удари по вузлах постачання і складах боєприпасів на березі Дніпра, що знижувало можливості російських військ з постачання угруповання на правому березі. Водночас українські сили поєднували ці удари з обережними і успішними наземними атаками по ключових точках, таким як Давидів Брід.
Російські джерела зазначають, що виведення військ є природним наслідком точкових і систематичних українських ударів, які позбавили російське угруповання на правому березі основних артерій постачання, що поступово виснажило їхню загальну чисельність та можливості.
“Виведення російських військ з правого берега Дніпра навряд чи буде пасткою, призначеною для того, щоби заманити українські війська в бій під Херсоном, як припускають деякі українські та західні джерела,” – вважають експерти ISW.