Військовий експерт Михайло Притула вважає, що найближчим часом Збройні сили України можуть звільнити від росіян Донецьк, Мелітополь, Кремінну та Сватове.
Про це йшлося у його інтерв’ю ТСН. Експерт пояснив, як рухатимуться українські військові.
“Найімовірніше, це звільнення таких великих міст, як Донецьк. Це дуже вірогідно. Також це може бути звільнення територій, які зараз захоплені у Запорізькій області. Перше за все, це може бути Мелітополь, і я думаю, що дійдуть до Маріуполя, але трішки пізніше. Але Мелітополь – це буде перше місто, яке буде звільнене найближчим часом. Також є питання Сватового, Кремінна. Ці території також будуть звільнені найближчим часом”, – заявив Притула.
За його словами, ЗСУ спочатку знищують російські війська там, де вони є, і лише тоді просуваються. Це дозволяє зберегти особовий склад в техніку. Експерт додав, що “генерал зима” став катастрофою для російської армії, оскільки військове керівництво ЗС РФ не може відповідно забезпечити своїх солдат.
“Зима – це завжди катастрофа для Росії. Велика кількість пального, якого потребують техніка. Вона передбачає велику логістику, а з цим у РФ завжди погано. Треба привозити велику кількість снарядів на велику відстань. І це теж велика проблема для Російської Федерації на сьогодні. Коли це все в комплексі порахувати, то виявляється, що для Росії це дуже велика проблема – забезпечити угруповання військ, яке вона тримає на території України”, – підсумував Притула.
Через різні причини сьогодні спостерігається ситуація, коли ставки настільки високі, що жодна зі сторін не має переваги у веденні бойових дій і тому якихось активних, яскравих проривів, оточень, захоплень, знищення противника не спостерігається. Але це не означає, що інтенсивність бойових дій знизилася. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Сергій Грабський.
Так він прокоментував слова начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова про те, що ситуація в плані просування війни трохи призупинилася, що у сторін немає великих проривів, але Бахмут, як і раніше, залишається гарячою точкою.
“Абсолютно відповідає [реальній картині на сьогодні]. Потрібно розуміти, що, починаючи з кінця літа спостерігалася ситуація підвищення ставок, коли обидві сторони — і українська, і окупанти — намагалися наростити свій бойовий потенціал, щоб зробити кидок. Ми просто зараз перебуваємо в такій передпіковій ситуації, коли будь-який день може стати вирішальним днем, і може змістити шальки терезів у той чи інший бік. І таким дуже яскравим прикладом є Бахмут, де противник без особливої військової мети продовжує наступати і тиснути на наші війська, а наші війська, виконуючи завдання саме оборонної операції на цій ділянці фронту, продовжують знищувати противника, вимотувати його, примушувати відходити, примушувати вводити в бій додаткові резерви, які, на думку противника, могли бути використані на інших напрямках”, — сказав він.
Військовий експерт зазначив, що напруження боїв у районі Бахмута надзвичайно високе.
“І, попри деякі заяви, що війська видихаються, що війська не здатні вести наступальні дії, говорити про те, що завтра, наприклад, це напруження боїв спаде, саме під Бахмутом було б передчасно”, — заявив Грабський.
За його словами, якщо об’єктивно подивитися на картинку з більшою дистанцією, з більшою перспективою, то для російських військ ситуація там виглядає досить безнадійно.
“Тому що вони не мають можливості використати на всю міць свою силу і переваги, які вони поки що мають. І тому Бахмут для них стає такою больовою точкою на карті бойових дій, але вони його вже не можуть залишити поза увагою і з завзяттям продовжують атакувати цю локацію”, — підсумував Сергій Грабський.