У четвер зранку, 29 грудня, під час десятого масованого ракетного обстрілу України у Білорусі заявили, що збили ракету зенітного комплексу С-300.
Її буцімто випустила Україна.
Про це офіційно заявило білоруське міністерство оборони. За його даними уламки збитої ракети знайшли на території сільськогосподарського поля у селі Горбаха Брестської області.
Заява Білорусі – класична операція під чужим прапором
Однак військовий експерт Олег Жданов вважає, що ця заява є нічим іншим, як операцією під чужим прапором, яку могли провести російські війська або представники ПВК “Вагнера”, які прибули на українсько-білоруський кордон. Ба більше, він й раніше припускав, що ця ПВК здійснюватиме провокації.
На це вказує й низка ознак. Перша полягає у тому, що білоруська сторона опублікувала фотографію лише хвостової частини ракети, яка й справді схожа на С-300, однак не показала її серійний номер, який повинен знаходитися саме на хвостовій частині.
Ось вам провокація номер один. С-300 – найбільш поширений комплекс, який Радянський Союз клепав сотнями штук і продавав його наліво, направо. Ніхто не показує серійний номер ракети, а на двигуні, на хвостовій частині він 100% є. І по серійному номеру дуже просто виявити, якій частині належить ця ракета, у якому році її випустили, і навіть відслідкувати її шлях по складах і військових частинах,
– підкреслив Олег Жданов.
ППО не може збити цю ракету
Друга ж ознака, що натякає на провокацію, полягає у тому, що С-300 – це надзвукова ракета невеликої дальності польоту. І за 10 місяців повномасштабної війни Україна на практиці перевірила, наскільки величезною проблемою є збиття таких ракет.
Навіть якщо вона була випущена в режимі земля-повітря, а не земля-земля, як це робить Російська Федерація, то 200 кілометрів вона долає доволі за короткий проміжок часу. Ні один засіб ППО, який є на озброєнні білоруської чи російської армії, і у нашій, до речі, також, станом на сьогодні не встигає відреагувати і збити цю ракету як повітряну ціль,
– наголосив військовий експерт.
Наразі Україна сподівається, що суперсучасні системи, типу IRIS-Т чи NASAMS, які зараз нам передають країни-партнери, з реакцією в 5-10 секунд після виявлення цілі будуть встигати збивати ці ракети. Однак білоруська система ППО, за словами Олега Жданова, ну ніяк не могла збити таку ракету.
Нагадаємо, Неподалік села Горбаха Іванівського району Брестської області впали уламки ракети, повідомляє розвідспільнота Беларускі Гаюн із посиланням на інформацію та фотографії “з місцевих пабліків”. Пізніше про це написав ресурс Белта, офіційний рупор пропаганди режиму білоруського диктатора Олександра Лукашенка.
Судячи зі знімка, ракета (ймовірно, від ЗРК С-300) впала в полі.
“Чи була ракета збита, чи впала сама – поки невідомо”, – додали в Гаюні.
Белта пише, що падіння сталося нібито “у проміжку з 10:00 до 11:00”. Пропагандисти вже стверджують, що вона прилетіла “з території України на територію Білорусі”, і Лукашенка “негайно поінформували”.
Рупор офіційного Мінська повідомляє, що розглядаються дві основні версії:
1) заліт ракети на територію Білорусі, аналогічний недавньому інциденту у Польщі;
2) ракета збита внаслідок роботи систем ППО Білорусі.
Помічник міністра оборони Білорусі з питань міжнародного військового співробітництва Валерій Ревенко написав, що “засобами ППО РБ було збито повітряну ціль”, а “розслідування інциденту показало, що уламки належать зенітній ракеті С-300, яка була запущена з території України”.
ВАЖЛИВО. В умовах війни на знищення України та її народу не можна довіряти інформації від союзників російських окупантів. Заяв офіційних осіб України про ймовірний інцидент поки що немає. Росія неодноразово підробляла “докази”.
Заяв офіційних осіб України про інцидент поки що немає.