Рівненська область готова відбити можливий напад з боку Білорусі. У регіоні замінували весь прикордонний периметр із ворожою країною.

Про це повідомляється в Telegram-каналі голови Рівненської ОВА Віталія Коваля.

Як пояснив Коваль, окрім повністю замінованого прикордонного периметра, північ Рівненської області – це суцільні ліси та болота.

«Лише божевільний наважиться полізти в цей, як ми називаємо, Поліський котел. Північ Рівненської області перетвориться на криваві болота, якщо Росія відкриє ще один фронт із боку Білорусі», – пише голова ОВА.

Також на півночі продовжують активно будувати інженерні та фортифікаційні споруди. Усі 229 кілометрів кордону з Білоруссю зміцнюються, щоб ворог не мав можливості пройти углиб регіону.

“Усі 229-х спільних кілометрів із Республікою Білорусь зміцнюються настільки, щоб російські війська не змогли пройти вглиб нашого регіону. Якщо влада Білорусі дозволить їм розпочати наступ”, – запевнив Коваль.

Тим часом населення має бойовий настрій, люди готові захищати свою територію.

“Вважайте – це ще одна армія. Люди готові захищати свою територію. Історично північ Рівненської області – це край партизанської слави. Тут завжди був сильний рух опору. Їх не змогла схилити ні загарбницька Німеччина, ні все, що забороняє і контролює радянська влада. Тут живуть люди, які нікому не дозволять прийти до їхніх будинків, образити їхніх дітей, дружин та матерів», – зазначив Коваль.

Крім того, у регіоні щодня відточують бойове злагодження, навички стрілянини та стратегію ЗСУ, територіальна оборона, прикордонні війська та добровольчі формування кожної з 64 територіальних громад регіону.

Раніше про загрозу нападу з Білорусі в інтерв’ю одному з каналів розповів радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

– Що відбувається з погляду логістики. Щоб Росії відкрити Північний фронт, потрібно мати певну кількість людей. Не 10–20 тисяч, а набагато більше – 60–80 тисяч людей ударного угруповання.

Для нього потрібна величезна кількість техніки, тобто 2–3 тисячі танків, бронетранспортери, артилерійські системи та РСЗВ. Це величезна кількість техніки, якої сьогодні Росії не вистачає на ключових напрямках – Донецькому, Луганському, Запорізькому чи Херсонському.

Росії нема звідки взяти її – немає складів, які можна розконсервувати, і все це буде. Якби це все було, то було б на лінії фронту і воювало.

Ми дивимося за тим, що відбувається. Наша розвідка ефективно працює, підкреслює будь-які внутрішні пересування на полігонах Брестської, Вітебської, Могилівської та Гомельської областей.

Нарешті, фактор, який дуже важливий – місцевість, тобто географія. Там не відкритий простір, як у Херсонській, Луганській чи Донецькій областях, там ліси, мало доріг, болота. І там є наша оборона – ТРО. Зовсім інша психологічна та військова готовність. У нас також тривають навчання. Там взагалі дуже круті хлопці.

У нас взагалі всі, хто знаходяться на передньому краї – це круті хлопці. Незалежно від того, на Донецькому, Північному чи Південному напрямі вони є сьогодні. Усі усвідомлюють, що робитимуть, якщо хоча б півкроку з території Білорусі хтось зробить на нашу територію.

Ви можете бути впевнені, що це буде жахлива історія для Білорусі. Тут повернуся до Лукашенка – він дуже «хитромудра» людина. Саме так – одним словом. Він чітко розуміє наслідки, якщо зайде на територію України – підсумував Подоляк.

Нагадаємо: у Державній прикордонній службі України наприкінці грудня розповіли, що в Білорусь стягнули понад 10 тисяч солдатів РФ. Росія активно стягує у Білорусь не лише живу силу, а й військову техніку.

На початку січня стало відомо, що в Білорусь привезли з Росії вантажівки, на яких є символи “Z”.

Також під виглядом проведення спільних навчань Росія нарощує авіаційну компоненту в Білорусі.