Приклад того, як Ердоган використовує військовий конфлікт Росії з Україною у своїх інтересах, – епопея зі схваленням Туреччиною вступу до НАТО Швеції.

Про це пише Telegram-канал «СерпомПо».

Здавалося б, вступ Швеції до НАТО має зміцнити блок, членом якого є Туреччина. Було б логічно, якби Ердоган вирішив підтримати заявку Швеції.

Але він торгується, шантажуючи цю країну і втручаючись у внутрішні справи Швеції.

«Ми сказали Швеції, що для схвалення меморандуму про входження до НАТО в нашому парламенті вони мають видати нам близько 130 терористів. Вони цього не зробили. Ми бачимо, що на вулицях Швеції проводяться акції РПК (Робоча партія Курдистану), і попереджаємо місцеву владу. Однак, на жаль, про припинення таких акцій не йдеться».

Хтось Ердогану «повинен»… Вказуватиме іншій країні, які вуличні акції їй дозволяти. Напевно, Ердоган своєю позицією щодо Швеції і у Путіна приторговує.

Ймовірно, у багатьох, хто спостерігає за Ердоганом за останні місяці, склалося позитивне враження. Не вірте. Все, що робить президент Туреччини, продиктоване лише його особистими інтересами. Ослаблення Росії та України йому вигідно, як і зайняте ним у цьому конфлікті особливе становище.

Нагадаємо, міністерство закордонних справ Туреччини в четвер викликало посла Швеції Стаффана Херрстрьома у зв’язку з акцією курдської організації, де було “повішене” опудало, яке символізувало турецького президента Реджепа Таїпа Ердогана.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

У середу організація “Комітет Рожави” виклала фото й відео акції біля мерії Стокгольма з опудалом, повішеним за ноги.

“Історія показує, як часто закінчують диктатори, тому, заради всіх, Ердогане: скористайся шансом і піди у відставку, щоб не опинитися догори ногами на площі Таксим (головна площа Стамбула, яка стала місцем антиурядових протестів 2013 року)!” – підписали зображення у Twitter.

“Комітет Рожави” називає себе “мережею солідарності і обміну з революційним рухом по всьому Курдистану”. Турецькі ЗМІ називають їх прихильниками Робітничої партії Курдистану, визнаної терористичною організацією.

Хоча у Швеції акції загалом не помітили, на неї звернули увагу турецькі ЗМІ й користувачі соцмереж, зокрема прессекретар Ердогана Фахреттін Алтун. Він назвав акцію “доказом того, що шведська влада не зробила необхідних кроків проти тероризму, як вона стверджувала останнім часом”.

Шведський міністр закордонних справ Тобіас Біллстрьом прокоментував акцію у другій половині дня в четвер.

“Уряд цінує відкриту дискусію щодо політичного вибору, але рішуче відкидає погрози та ненависть до політичних представників. Зображення обраного президента, якого страчують біля мерії, є огидним”, – написав він у Twitter.

Пізніше речниця шведського МЗС Анна Ерхардт повідомила шведському мовнику SVT, що шведського посла в Туреччині Херрстьома було викликано в зовнішньополітичне відомство в Анкарі.

Офіційно турецьке МЗС про це не повідомляло, та через джерела турецькі ЗМІ повідомили, що Херрстрому “рішуче повідомлено про те, що ми рішуче засуджуємо і протестуємо проти цього огидного акту, і зажадали не допускати подібних терористичних актів, які є явним порушенням зобов’язань Швеції за тристороннім меморандумом і які відкрито загрожують нашій країні”.

Як відомо, Туреччина блокує вступ Швеції та Фінляндії до Альянсу, стверджуючи, що вони недостатньо борються з тероризмом. Останні соцопитування засвідчують, що шведи проти поступок Туреччині для отримання згоди на вступ до НАТО.