В Чорному й Азовському морях станом на зараз березня російських носіїв крилатих ракет типу “Калібр” немає. Ворожа армія завела їх до пунктів базування.
Про це повідомила пресслужба ВМС ЗСУ.
Так, у Чорному морі нині перебуває 5 ворожих кораблів, а в Азовському морі – один. При цьому ракетоносіїв серед них немає.
У Середземному морі перебувають сім ворожих кораблів, серед них три ракетоносії, залаьний залп складає до 20 ракет.
У ЗСУ назвали потенційні цілі нових російських атак
Там вважають, що росіяни будуть бити по критичній інфраструктурі у великих містах. Окремими цілями можуть бути військові об’єкти.
Військовий експерт Олег Жданов розповів, що Росія не здобула б перемоги, атакуючи ракетами лише війська та військові об’єкти України.
“Не можна сказати категорично так чи ні. Але думаю, що навряд чи Росія мала б шанс на перемогу, тому що ракетне озброєння розраховане на поразку групових цілей – для того, щоб завдати шкоди військам, треба завдавати ракетних ударів по великим скупченням військ, припустимо, в оперативних районах очікування, коли там збираються кілька батальйонів чи бригад з технікою, озброєнням. Ракетні війська призначені саме для масштабних ударів по ключових об’єктах, як інфраструктури, так і ключових військових об’єктів – командний пункт армії, або командний пункт дивізії, ось там потрібен груповий ракетний удар. Має бути дві-три ракети для того, щоб вивести командний пункт з ладу”, – пояснив він.
За словами Жданова, відсутність ударів Росії по інфраструктурі давала б можливість безперебійно забезпечувати фронт. Логістика б працювала, не було б перебоїв із рухом поїздів.
“Сьогодні вже немає сенсу завдавати масованих ракетних ударів по території України, тому що наша система ППО справляється з більшою частиною ракет. У зв’язку з цим росіяни розроблятимуть нові маршрути польоту крилатих ракет, щоб обдурити нашу систему ППО. Ракетні удари в майбутньому можуть перейти до одиночних та групових, але не масованих”, – резюмував експерт.