Найгарячіші бої наразі тривають на Донеччині
Ситуація у Бахмуті продовжує бути важкою, однак залишається під контролем ЗСУ. Як повідомив заступник командира третьої окремої штурмової бригади майор Родіон Кудряшов для ЗМІ, росіяни поки не планують відмовлятися від взяття міста.
“Ворог не залишає намірів оточити, захопити Бахмут та позбавити місто логістичних шляхів. Ситуація залишається напруженою, але повністю контрольованою ЗСУ. На даний час логістичні шляхи й місто під контролем ЗСУ. Сили оборони продовжують успішно виконувати завдання щодо оборони цього напрямку”, – зауважив Кудряшов.
Майор запевняє, що завдяки українським Силам оборони вдалося виснажити ворога.
“Спроби ворога щодо прориву дійсно зменшилися. Але не завдяки тому, що ворог виснажився, а завдяки тому, що ЗСУ за цей час завдали такого ураження ворогу, що ворог зупинився. Оперативні успіхи щодо просування з боку ворога відсутні”, – додав Кудряшов.
Зауважимо: Бахмут та Авдіївка є ключовими містами, які обрали для себе російська армія. Найближчими тижнями вони стануть для ворога “перспективою номер один”.
Таку думку висловив працівник СБУ (2004-2015), консультант комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки та оборони Іван Ступак під час телемарафону
Щодо Бахмуту, то він дуже обережно говорить, що ситуація змінюється у кращу сторону для України.
“На Бахмутському напрямку росіяни рухаються. Якщо подивитися на мапу, то вони собі обрали дві ключові точки, які є для яких пріоритетними — Бахмут та Авдіївку. Вони навіть схожі за ситуацією. Ці міста за ситуацією наближені до оточення, росіяни все для цього роблять. Але ми дуже обережно кажемо про те, що таке плато виходить, принаймні, в Бахмуті — росіяни вже не можуть так активно рухатися так, як це було місяць тому, але вони ще і не відступають. Тобто сили вже дійсно вичерпуються, але говорити про це треба обережно, бо, дійсно, можуть бути десь і резерви, і додаткові мобілізовані. Я думаю, що росіяни переадресували свої зусилля на Авдіївку, там їм теж дещо вдається. Ці два міста на найближчі тижні будуть для них перспективою номер один”, – розповів він.
Через критично високі втрати “Група Вагнера” практично перестала існувати як бойова сила. Її функції на передовій почали виконувати десантні частини регулярної російської армії, заявив військовий експерт Олександр Коваленко.
“Через неможливість своєчасно компенсувати втрати ПВК “Вагнер” і відновлювати боєздатність підрозділів, в міських боях все частіше стала з’являтися десантура”, – повідомив він у своєму Телеграм-каналі.
За словами Коваленка, це підтверджує факт критично високих втрат серед найманців “Групи Вагнера” і фактичну “утилізацію” цього угруповання. Особливо з урахуванням того, що власник цієї приватної армії Євген Пригожин втратив можливість відновлювати втрати за рахунок вербування ув’язнених у в’язницях.
Після багатомісячного штурму Бахмута пригожинська “Група Вагнера” зазнала важких втрат і фактично втратила наступальний потенціал. Оскільки закінчити оточення Бахмута не вдалося, вже самі “вагнерівці” опинилися під загрозою контрудару та оточення з боку ЗСУ, про що попереджає сам Пригожин.
На думку військового експерта Михайла Жирохова, вищевказані факти можуть говорити про те, що “Група Вагнера ” як бойова одиниця на фронті в Україні більше не потрібна російському Генштабу. Тепер функції, які раніше виконували найманці, можуть доручити частинам регулярної армії, сформованим з мобілізованих.