Збройні сили України розривають логістичні ланцюжки ЗС РФ, щоб знизити інтенсивність обстрілів. Про це сьогодні, 27 березня, в ефірі телеканала FREEДОМ заявив військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун.
“Насправді ми розриваємо цей ланцюжок. Просто після того, як інтенсивно використовували HIMARS (“Хаймарси”), дальність яких була плюс, мінус 80 км, усю логістику ЗС РФ було відведено на відстань, яка недосяжна для цих ракет. Тобто відстань 90 км плюс”, — сказав він.
Ягун зазначив, що, звичайно, це позначилося на боєздатності російських частин.
“Тому що отримувати в такій кількості і на таку відстань автомобільним транспортом боєприпаси дуже важко. Все робиться вручну в Росії. І є інциденти, де боєприпаси вибухали під час перевезення. Але ми маємо те, що маємо. Якщо є інформація про наявність складів у безпосередній близькості, то наші бійці завжди цю інформацію використовують, і вона дуже швидко реалізується. Тому й стоїть питання про отримання тих боєприпасів, які могли б нам забезпечити вогневий контроль за тилами противника хоча б на 150 км углиб”, — каже генерал-майор запасу СБУ.
За його словами, Бахмут, Авдіївка, Мар’їнка — ці міста на Донеччині найчастіше обстрілюються російською армією. Попри це, українські військовослужбовці триматимуться до кінця, попри запеклі бої в містах.
Росія за рік може підготувати до 1000 одиниць військової техніки для війни проти України.
Про це заявив військовий експерт Микола Саламаха.
За його словами, деякі з машин, які зараз використовує агресор, були на зберіганні більше 30 років.
“В Росії є кілька шляхів відновлення військової бронетехніки, яка була знищена або пошкоджена в Україні. Вони можуть знімати зі зберігання ту техніку, яка в них є. Зокрема, танки Т-54, Т-50, Т-62М, Т-80Б та Т-72Б. Проте ці машини пробули на зберіганні більше ніж 30 років і їх потрібно відновлювати”, – пояснив експерт.
За словами Саламахи, окупанти за рік втрачають набагато більше техніки, ніж можуть перекинути на фронт.
“Росіяни можуть відновлювати свою застарілу військову техніку на ремонтних заводах. На цих заводах вони можуть відновити не більше, як 800 одиниць техніки за рік. Таких заводів в Росії є 4. Є також ще кілька заводів, але вони спеціалізуються на створенні різної спеціальної техніки. Тому загальна кількість підготовленої військової техніки, яку Росія може використовувати проти України, складає не більше 1000 одиниць за один рік. Вони за рік втрачають набагато більше техніки, ніж можуть перекинути на фронт”, – підсумував він.
Росія кинула усі свої зусилля, щоб просуватись вперед та вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Проте Росія не зможе це зробити, бо Україна протягом 8 років вибудовувала лінію оборони, яку неможливо пройти.