Кремль випрошує негайне перемир’я і початок переговорів з Україною, оскільки розуміє, що далі ситуація для Росії буде тільки погіршуватися. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов, відповідаючи на запитання своїх глядачів у YouTube.
За його словами, зараз Путіну потрібно не допустити українського контрнаступу, в результаті якого росіяни втратять контроль над значними просторами окупованої території України. Також Кремль побоюється стратегічної поразки у війні в цілому.
“Путін хоче застовпити за собою територію. Путін вимагає перемир’я, щоб захистити ті завоювання, які у нього є на сьогоднішній день. Це вода в Крим, сухопутний коридор в Крим і Запорізька АЕС в якості трофея і для забезпечення захоплених територій електроенергією”, – вважає Жданов.
При цьому експерт допускає, що Росія спробує виставити Заходу “рахунок” і зажадає від нього “репарацій”, якщо їй вдасться закріпитися на захоплених українських територіях.
Екскомандир роти батальйону Айдар Євген Дикий в інтерв’ю Radio NV назвав чотири фактори для успішного контрнаступу України та оцінив підготовку до нього мобілізованих.
«З факторами доволі очевидно. Нам потрібні чотири речі для успішного контрнаступу — люди; залізо для цих людей, зокрема і важка бронетехніка, взагалі транспорт; БК, насамперед артилерійські снаряди, ракети для реактивних систем залпового вогню; і твердий ґрунт під гусеницями», — перерахував Дикий в ефірі Radio NV.
Екскомандир роти батальйону Айдар наголосив, що з цих чотирьох факторів в України в достатній кількості зараз лише перший — люди.
«І то ми зараз не беремо питання про якість їхньої підготовки. Ми говоримо про величезну кількість нещодавно мобілізованих людей. Вони зараз проходять підготовку на полігонах. Якість цієї підготовки дуже різна: від зовсім ніякої до реально дуже якісної. Це те, що дуже значною мірою залежить саме від низової і середньої командної ланки: хто, як, де поставив це навчання», — додав він.
За словами Дикого, «є навчальні програми, де реально ганяють зараз як сидорових кіз по полігонах, що дуже збільшує потім шанси на виживання», але також є «підрозділи, де просто сидять, бухають і чекають відправки на фронт».
«Це два полюси. Десь між ними така собі середня, совкового типу, але все ж підготовка, яка ведеться. Мабуть, це стосується більшості мобілізованих. Так чи інакше: кількість людей вже достатня, над якістю працюють. Над якістю саме підготовки, якість людей теж достатня, слава Богу. Це те, що залишається на цей час однією з наших переваг, — базово інша якість людей, базово інший рівень освіти, інтелекту середнього нашого „мобіка“, в порівнянні з середнім їхнім», — підсумував екскомандир роти батальйону Айдар.
Він також припустив, що протягом місяця чи двох буде вирішено пролему з нестачею боєкомплекту.
«Є свіжі ініціативи західних союзників. Якщо ви звернули увагу, останні пакети допомоги були дуже значною мірою саме боєприпасними. От тут є шанс, що за місяць, максимум — два і по БК другий фактор додасться», — сказав Дикий.
Щодо бронетехніки екскомандир роти батальйону Айдар заявив, що контрнаступ доведеться починати з меншою кількістю бронетехніки, ніж для нього необхідно, що призведе до більшої кількості втрат особового складу.
«І, зрештою, четвертий ресурс — це тверда земля під гусеницями. Я думаю, що саме на цей четвертий ресурс орієнтувався Резніков, коли озвучував конкретні терміни. От десь в другій половині квітня, в травні земля просихає зазвичай», — сказав він також.
29 березня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що контрнаступ України має розпочатися у квітні-травні цього року на кількох напрямках.