Російські війська змінили основний рух навколо окупованого Маріуполя, вчора вони масово перевозили вантажівки з БК та трали з технікою

Про це повідомив у telegram-каналі радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

“За вчора (3 квітня, – ред.) зафіксовано зміна основного руху окупантів навколо Маріуполя”, – написав він.

Також за його словами, вантажівки з БК та трали окупантів з гусеничною технікою масово переміщувались з Маріупольського району та з району с. Розівка Запорізької області в Лівобережний район Маріуполя та Новоазовський район.

При цьому в бік Бердянська рухалися лише паливозаправники росіян.

Також зазначимо, що загарбники планують відібрати вцілілі помешкання та розмістити там своїх військових і чиновників

Окупаційна влада в Маріуполі хоче передати армії РФ та іншим колаборантам 665 приватних будинків. Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

«Російські окупанти зруйнували наше місто, а тепер хочуть відібрати у людей те, що лишилося цілим. Для створення ілюзії законності застосовують процедуру визнання майна «безхазяйним», – заявив мер міста Вадим Бойченко.

Як зазначається, 665 приватних будинків окупаційна влада готується віддати під розміщення військових та чиновників. Міськрада підкреслила, що це фактично привласнення чужого майна загарбниками.

«Це черговий протизаконний злочин та банальне пограбування людей. Але усі їх плани – марні, адже скоро у Маріуполь повернеться прапор України, а з ним законність та порядок», – наголосив маріупольський міський голова.

Важливою інформацією про деблокування Маріуполя поділився полковник і Герой України Євген Межевікін  в інтервʼю «Бабелю»

Герой України Євген Межевікін брав на себе вогонь в Ірпені, першим звільняв Харківщину, проривався в Маріуполь, а зараз захищає Бахмут. Герой України Євген Межевікін брав на себе вогонь в Ірпені, першим звільняв Харківщину, проривався в Маріуполь, а зараз захищає Бахмут. Інтервʼю легендарного танкіста

За його словами, всі хотіли деблокувати захисників Маріуполя, але не розуміли, як це зробити через складну ситуацію у Збройних силах. Охочих було мало, але ініціативну групу, яка була готова спробувати, таки зібрали.

«Одна посилена рота мала рухатися з Запоріжжя на Маріуполь. Кістяк мав бути з «Азову», а ми з бійцями [група Межевікіна] мали їх підсилити. З Маріуполя нам назустріч мала рухатися ще одна група. Згодом зʼясувалося, що автори операції планували все «на авось». Коли я це зрозумів? Коли на нараді перед самим виходом нам сказали, що завдання — вивести захисників Маріуполя, але на питання «На чому їх вивозити?» відповіли, що вантажівок не буде. Виглядало так, що вони самі не вірили, що ми кудись дійдемо. Я думаю, вони розраховували на удачу: якби вийшло ― вони б отримали ордени; якби не вийшло — їх би сильно не лаяли, бо суспільство ж вимагало звільнити з оточення бійців», — розповів Євген Межевікін.

Частина підрозділів мала створити коридор, яким би пройшли вглиб оборони противника, знищили резерви, артилерію і командний пункт. А після цього продовжити рух до Маріуполя. У свою чергу, захисники міста мали пробиватися з центру на околиці Маріуполя і виходити разом з військовими, які по них прибули. Якщо б вихід був неможливий, то військові залишилися б у Маріуполі і підсилили оборонців міста.

У підсумку підрозділ, з яким Межевікін мав виконувати завдання, поїхав звідти (повернувся на вихідну точку), тому і його підрозділ отримав команду повернутись туди, звідки виїжджали.