Українська армія за місяць витрачає більше 155 мм снарядів, ніж США виробляють за рік
Українська армія не готова до контрнаступу через проблми із постачанням боєприпасів, однак спецоперація відбудеться.
Про це пише The Times, посилаючись на британських військових, які спілкуються із представниками ЗСУ.
Видання вказує, що західні партнери не встигають постачати українським силам боєприпаси через їхню швидкість використання. Українська армія за місяць витрачає більше 155 мм снарядів, ніж США виробляють за рік. Росія також витрачає більше боєприпасів, ніж може зробити.
Попри це, українські військові оптимістично налаштовані та вмотивовані звільняти окуповані території під час майбутнього контрнаступу. Журналісти зауважують, Україна розуміє, що немає іншого вибору, як розпочати великий весняний або літній наступ.
Другою проблемою, про яку знають у Пентагоні, є перевага росіян у повітрі. В України недостатньо засобів ППО, а тому авіація РФ може почуватися впевненіше. Через це у США не вірять оцінкам, що ЗСУ вдасться відвоювати усі окуповані території. Американська розвідка припускає, що Україна зможе відвоювати лише невелику частину окупованих територій.
В той же час США зацікавлені в перемозі України у війні з країною-окупантом Росією, проте наразі складно сказати, коли посиплються російські війська і завершиться війна. Вашингтон не проти перенесення війни на територію РФ, але вважає необхідним, щоб удари по ворожих військових об’єктах на території держави-агресора якомога менше наносилися американською зброєю. Про це заявив народний депутат, дипломат, голова Фонду Майдан закордонних справ Богдан Яременко.
Він розповів про те, що в Штатах, як і в Україні, зацікавлені в перемозі Києва над Москвою. Терміни завершення війни назвати складно, оскільки незрозуміло, коли посиплеться російська окупаційна армія.
“Зацікавлені так само, як і українці. Ми ж говоримо про це не з точки зору окремих дат, а з розуміння того, що чим довше, тим важче, більше втрат тощо. І це розуміють усі. Усі солідарні з нашими втратами, але й вони так само несуть певні фінансові видатки, що теж є втратами для них. І чим менше цих втрат для них буде, тим краще буде і для них. Але мова не йде про конкретні дати – це питання до України. І це не з точки формування якихось фінансових ресурсів, а з точки зору нашої спроможності. По-перше, це залежить від того, що в нас є і чим готові пожертвувати заради різких кроків. По-друге, від того, наскільки сильний наш ворог. А він і досі достатньо сильний – він зазнає великих втрат, але він менш чутливий до них з точки зору втрати солдатів та намагається усіляко заповнювати ту нішу втрат у техніці та обладнанні. Тому, як на мене, ситуація на полі бою сьогодні не виглядає такою, що дає підстави озвучувати конкретну дату завершення війни. Тобто ми відчуваємо силу, впевненість, але ми ще не розуміємо, наскільки швидко посиплеться наш ворог”, – зазначив Яременко в інтерв’ю Главреду
Що стосується ударів ЗСУ по військових об’єктах на території Росії, на думку дипломата, позиція США, в порівнянні з попередніми роками, змінилася. Коли окупанти РФ напали на Крим, від України вимагали не робити жодних дій у відповідь, щоб, мовляв, не спровокувати Москву.
Однак наразі ситуація інша. Україна має легальне право завдавати ударів по ворожих військових об’єктах на території Росії. США не виступають проти цього, проте хотіли б, щоб якомога менше таких ударів наносилося американськими озброєннями.