Нещодавно Російська Федерація створила так звану “елітну” ударну авіаційну групу “Шторм”. На це вже відреагували у Повітряних силах ЗСУ.
Так, нова ворожа авіагрупа нічого не змінить на лінії фронту. Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону.
За словами Ігната, щодня та щодоби фактично “висять” в повітрі по 20 – 30 російських літаків.
“Я не розумію для чого їм це. Можливо, в медійному плані”, – зазначив речник.
Ігнат вважає, що загарбники хочуть прийняття рішень змістити одразу в центр, щоб більш оперативно планувати свої операції. За його словами, можна робити тільки різні припущення.
“Я думаю, мабуть, це більше з метою пропаганди, щоб щось довести своїм людям”, – підкреслив речник Повітряних сил.
Він додав, що командування російської окупаційної армії не придумало нічого якісного та нового.
“Як можна спланувати по-іншому повітряну атаку? Як групу не називай, то що з неї… Однаково техніка та сама залишається”, – додав Ігнат.
Також речник Повітряних сил України пояснив, що російські терористичні війська керують іранськими дронами через супутник, а тому вони можуть різко змінювати маршрут. Такими діями окупанти намагаються ввести в оману українських захисників, які захищають наше небо.
Ігнат підкреслив, що росіяни запускають дрони-камікадзе зі звичних напрямків – півночі й півдня. Перший напрямок – аеродром “Сєща” у Брянській області, другий – Краснодарський край та східне узбережжя Азовського моря. Проте у їх маршрутах існує певна специфіка.
Речник зауважив, що “Шахеди” летять групами – спочатку вони розлітаються партіями, а потім кожен БпЛА має свій окремий маршрут.
“Кожен БПЛА має GPS-навігацію, керується через супутник, таким чином він може літати навіть по колу, і за певний час завдати удару. Противник намагається заплутати, ввести в оману нашу протиповітряну оборону, використовує рельєф місцевості, щоби зникати з радарів”, – підкреслив Ігнат.
Окрім того, речник Повітряних сил заявив, що такі БпЛА як “Шахед” та крилаті ракети спрямовані на те, аби долати системи та засоби протиповітряної оборони й завдавати ударів. Проте українські захисники з кожним днем покращують свої навички, а тому – ворог має менше влучань. Разом з тим, Ігнат наголосив, що українським захисникам треба мати більше засобів, щоб отримувати 100% результат.
Нині наш підступний ворог постійно атакує територію України вночі. Через це доводиться використовувати зенітні керовані ракети, які мають велику зону ураження. Мобільні системи ППО мають меншу ефективність роботи, оскільки вночі їм важче уразити ціль. За словами Ігната, Повітряним силам доводиться також використовувати авіацію, аби перехопити та ліквідувати цілі.
Ігнат підкреслив, що на жаль, поки що наші літаки Міг-29 й Су-27 не можуть гарантувати 100%-й захист.
“Авіація, яку ми залучаємо до збиття, зокрема, до БПЛА, не є такою ефективно, як нам цього б хотілось. Якби в нас був F-16, безумовно цей літак зі своїм потужним радаром й озброєнням, міг би 100% реалізовувати свої завдання в небі”, – пояснив Ігнат.
За словами речника Повітряних сил ЗСУ, льотчики перебувають на усіх оперативних аеродромах України. Водночас авіація може застосовуватись в тих районах, які, наприклад, містять менше засобів ППО.
“В одному місці працює ППО, в іншому – мобільні групи. Ті райони де менше засобів ППО, можуть працювати винищувачі. Вони можуть оперативно злітати, швидко реагувати й знищувати БПЛА”, – зазначив Юрій Ігнат.