На Бахмутський напрямок з Лиманського РФ перекинула для підкріплення своїх окупаційних сил повітряно-десантний полк, крім того, щоб зупинити просування українських воїнів, супротивники додатково виділяють розрахунки протитанкових ракетних комплексів.
Упродовж минулої доби, 28 червня, на Бахмутському напрямку супротивник оборонявся, відбулося 18 бойових зіткнень, розповів спікер Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі “Суспільне. Спротив”.
За словами речника, ворог зазнав дуже серйозних втрат – ліквідовані 103 окупанти, 252 – отримали поранення, а ще 10 – взято у полон.
За добу також ліквідовано таку ворожу техніку:
- бойову розвідмашину;
- станцію радіоелектронної боротьби “Борисоглєбськ”;
- станцію РЕБ “Леєр-2”;
- чотири гармати “Д-30”;
- два танки;
- два зенітно-ракетних комплекси “Стріла-10”.
Крім того, Росія втратила три польові склади з боєприпасами, два безпілотники-камікадзе “Ланцет” і дрон “Орлан-10”.
Також зазначимо, що український контрнаступ повинен мати ефект “шоку”, інакше він може обернутися для війська великими втратами.
Як повідомляє The Economist, темпи контрнаступу ЗСУ змушують нервувати деяких західних чиновників. Тим не менш, на тлі повстання “вагнерівців” українська армія досягла значного прогресу у Бахмуті. Зараз місту загрожує оточення з півночі та півдня. Успіхи ЗСУ в місті привітав і президент Володимир Зеленський після відвідування передової 26 червня.
Видання зазначає, що метою наступу на Бахмут є не стільки вхід у місто, як його оточення. Це підтверджують й воїни.
“Тепер ми можемо вдарити по будь-якій точці міста і на підступах… ми працюємо над тим, щоб відрізати їх матеріально-технічне забезпечення”, – каже Денис Ярославський, офіцер спецназу, який воює на північ від Бахмута.
Тим часом речник ЗСУ Сергій Череватий підтвердив, що в день заколоту “Вагнера” кілька бригад просунулися в районі Бахмута приблизно на 2 км.
Лінія фронту також перемістилася на інших напрямках. Особливо важливим було захоплення Україною території на західних околицях міста Донецька: війська перейшли на територію, яку Росія утримувала з 2015 року. У Херсонській області, українські війська створили невеликі плацдарми над та під лінією частково зруйнованої Каховської дамби. Деякі офіційні особи припускають, що найближчими тижнями Україна зможе перейти через Каховське водосховище.
Після заколоту постає питання, якою буде доля “Вагнера”. Деякі бойовики повернулися в Україну, де, за словами диктатора Володимира Путіна, будуть поглинені російськими військами. Інші, включаючи 2500-5000 військових, які зіграли певну роль у заколоті, можуть приєднатися до Пригожина в Білорусі. Олександр Лукашенко запропонував їм використати покинутий військовий табір, хоча Україна ще не побачила жодних доказів того, що біля її кордону з’являються об’єкти.
Джерело у військовій розвідці заявило, що перспектива нового російського вторгнення з півночі залишається малою.
“Можливо, існує гра, щоб змусити нас перекинути сили на північ. Але ми теж граємо в ігри”, – сказало джерело.
Наразі Україна просувається повільніше, ніж сподівалися багато американських та європейських чиновників. “Поки ще занадто рано говорити про те, наскільки успішним буде поточний контрнаступ”, – визнав 26 червня генерал Патрік Сандерс, головнокомандувач британською армією.
За даними The Economist, Україні ще належить направити на фронт більшість своїх нових бригад, оснащених західною технікою. Але перші атаки на добре захищені російські позиції “показали обмежену підготовку українських військ”. За словами інформованих джерел, українці зазнали великих втрат.
“Українські командири хочуть захистити свої виснажені сили. Проте західні радники вважають, що “відсутність шоку та імпульсу” обернеться більшими втратами у довгостроковій перспективі”, – пише видання.
Джерело в українській військовій розвідці стверджує, що країна рухається так швидко, як тільки може, враховуючи інструменти, які є в її розпорядженні.