Західні партнери України час від часу тиснуть на нашу державу із питанням пришвидшення темпів контрнаступальних операцій. 
 
Військовий експерт Олексій Гетьман в інтерв’ю одному з українських змі прокоментував критику західних партнерів, що ЗСУ повільно наступають.  

 
“Наша тактика ґрунтується на тому, що ми не швидко, але просувалися і при цьому нести мінімальні втрати в людях і техніці. Я думаю, що ця тактика, яку ми використовуємо, стане сучасною тактикою для багатьох країн НАТО, які візьмуть це на озброєння”, – сказав фахівець. 

Експерт додав, що західна тактика полягає в тому, що потрібно зробити масований артилерійський, ракетний та авіаційний удари по ворогові. Це має бути шалена перевага у всіх видах військ і після того, коли від ворога майже нічого не залишилося, тоді йдуть уперед сухопутні війська. 

Україна не має можливості продемонструвати подібну тактику. Навіть літаків немає, адже тільки цього місяця розпочнуться навчання на західних літаках, хоча не зрозуміло, чому їх навчати, адже вони самі фору дадуть. 

Також ЗСУ не має переваги в артилерії та ракетах, а також панування в повітрі. Тому нехай західні партнери пояснять, як за таких вихідних даних Україна може використати їхню тактику та мати успіх. 

Раніше президент України Володимир Зеленський також зазначав, що контрнаступ українських Збройних сил відбувається повільніше, ніж очікувалося, оскільки сама операція розпочалася пізніше, ніж передбачалося спочатку. 

– У нас були плани почати її навесні, але ми не почали, тому що, чесно кажучи, у нас не було достатньо боєприпасів і озброєння, не було достатньо правильно навчених бригад – я маю на увазі, правильно навчених цієї зброї. Оскільки ми почали трохи пізно, можна сказати, і це правда, яку поділяють усі експерти, що це дало Росії час замінувати всю нашу землю та побудувати кілька ліній оборони, – сказав він. 

Володимир Зеленський також визнав, що Росія мала більше часу в очікуванні контрнаступу, ніж потрібно. 

– Безумовно, у них було трохи більше часу, ніж потрібно; завдяки цьому вони побудували всі ці (оборонні. – Ред.) лінії. І справді, у них було багато мін на наших полях. Через це повільніший темп наших контрнаступальних дій, – сказав Зеленський. 

Президент заявив, що, попри труднощі, українські військові просуваються вперед. 

– Ми не хотіли втрачати своїх людей, свій персонал, своїх військовослужбовців, не хотіли втрачати техніку, тому досить обережно вели наступальні дії. Я б сказав, що ми наближаємося до того моменту, коли відповідні дії можуть набрати темп, тому що вже проходимо деякими мінними ділянками і розміновуємо ці ділянки, – сказав він. 

Водночас, як розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, Україна може пришвидшити темпи контрнаступу за певних умов. 

“Окупанти не мають потенціалу наступального для того, щоб вести операції стратегічного оперативного характеру. Але на тактичні дії потенціал є, вони полягають у тому, щоб протидіяти наступу українських військ або намагатися відвернути наші війська за іншими напрямками”, — сказав Мусієнко. 

Він наголосив, що Сили оборони України дієво відбивають масовані атаки російських військ на Бахмутському напрямку. Українська армія маневрова, ефективно використовує західні озброєння та завдає величезної шкоди російським агресорам. 

“Якби зараз наші партнери посилили допомогу України, що нам дуже необхідно з відповідними видами озброєння, наприклад, ракетами ATACMS та літаками F-16 та великою кількістю артилерії — Україна прискорила б темпи контрнаступу та зменшувала б потенціал російських військ. Тобто це було б зменшення загроз не лише для України у боротьбі з російським агресором, але і для всієї Європи, і для НАТО”, — сказав Мусієнко.