Село Роботине на Запорізькому напрямку, мабуть, повністю перейшло під контроль української армії. Однак на даному етапі контрнаступу головна мета ЗСУ – це не звільнення територій.
Про це у своєму відеоблозі на YouTube розповів російський історик, військовий оглядач Дмитро Чернишевський.
Він зазначив, що у боях під Роботино «засвітилася» 82-а десантно-штурмова бригада ЗСУ. Успіх українських військових на цій ділянці, вважає Чернишевський, багато в чому заслуга саме цього з’єднання. Поява бригади на цій ділянці змусило командування ЗС РФ екстрено перекидати туди морпіхів та десантуру, і зараз ці резерви винищуються.
«Тут не захоплення територій, не продовження важливе. Ми маємо справу з позиційною війною на виснаження. Тут найголовніше — розгром та винищення ворожих військ. Бої навколо Роботино дозволяють українцям досить ефективно, ведучи наступальну операцію, знищувати російські війська… Моральний дух російських військ під Роботино досить низький, втрати величезні… Тактика України — вдарив, розтяг, прорвав — залишається.Модернізована брусилівська тактика прориву позиційної оборони… Тільки Брусилов втупу знищував російську армію в безглуздих атаках, а Залужний діє, як Ганнібал… Бої на Південному перевагою України, і західні ЗМІ про це почали говорити, а у російських Telegram-каналах дуже сумні настрої», — розповів Чернишевський.
Він дійшов висновку, що в цьому випадку Головком ЗСУ Залужний знову виявив себе найкращим чином, обігравши російських генералів.
«Західні військові аналітики, розуміючи, в яку битву втягнута Україна, руками розводять: а як таке може бути, що ЗСУ все ще наступають і все ще просуваються, б’ють російські частини і беруть укріплені лінії. Вони не повинні були це робити за такого розкладу сил , за таких мінних полях, за відсутності авіації, при перевазі супротивника. нерівна битва на укріпленнях, яку Україна ні за якими західними канонами не повинна виграти, а виграє, тим більше мені хочеться капелюх зняти перед Залужним», — заявив російський історик.
На півдні України наразі Сили оборони мають унікальну ситуацію: чи не вперше працюють на ураження більш масовано, ніж російські окупанти.
Про це в ефірі Громадського радіо сказав головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень, старший аналітик Фонду “Повернись живим” Микола Бєлєсков.
«На півдні у нас зараз дуже унікальна ситуація: ми за рівнем ураження чи не вперше більш масовано працюємо, ніж росіяни працюють по нас. Ми працюємо щонайменше по 8 тисяч боєприпасів на день, до того у кращому випадку було 3-4 тисячі. Це є унікально. Водночас у росіян навпаки зменшилась кількість артилерії. Взагалі по півдню для мене є більш важливим навіть не те, який населений пункт ми звільнили. А те, що складається враження, що Росія в рамках тієї оборонної операції, яку проводить на півдні, у першій лінії сконцентрувала всі основі свої сили, а якраз на дві фортифіковані лінії, які нам ще треба додати, вона не має таких потужностей «, — пояснив Микола Бєлєсков.
Водночас як заявив політолог Володимир Воля, говорити про песимістичний сценарій зарано.
«Для прогнозування потрібно спиратися на певні умови та обставина. Значна частина умов змінюється. На користь України працює просування ЗСУ та втрата рф окупованих територій попри лінії укріплення. Тому восени 2023 року прогнози про закінчення війни будуть скориговані. Однак за песимістичним сценарієм путін залишається при владі, в рф немає ніяких заколотів та продовжується мобілізація для того, щоб змінити хід війни на свою користь. Тут головний фактор, наскільки суспільство рф втомиться від цієї війни. Деморалізація суспільства рф поступово прогресує. Тому тут головне питання, коли відбудеться деморалізація частини бізнесової еліти рф, частини оточення путіна та частини суспільства, все це має скластися у фактор загальної втоми. Через це російські війська можуть відмовитися воювати. Нагадаю, що імперія рф розвалилася не через економічну кризу, а від втоми людей від війни. Особливо фронтовиків. Цілі підрозділи почали залишати фронт. Тому рф не застрахована від повторення цього в іншому форматі. Адже санкції та війна негативно впливають на російський бізнес, промисловість, а росіяни все більше починають відчувати ефект від санкцій та втому від війни», — резюмує експерт в коментарі i-ua.tv