Українські захисники на Бахмутському напрямку з півдня вже зайняли всі ключові позиції, які потрібні для звільнення міста.
Про це заявив командир штурмової роти батальйону “Айдар” 2014-2015 років, військовий аналітик Євген Дикий в ефірі телемарафону.
«Фактично з півдня ми вже зайняли всі ключові позиції, які потрібні для звільнення Бахмута. На південному напрямку там вже зараз тимчасова лінія фронту (я не сумніваюсь, що її теж далі посунуть) стабілізувалася по залізниці… Все, що на захід від залізничного полотна – це вже повністю наше, зачищене, звільнене. На схід від залізниці ще тримаються окупанти. Тепер будемо чекати новин з північного напрямку, тобто з іншого боку від Бахмута», – каже Дикий.
За його словами, від Бахмута є два «ключі» – це Кліщіївка і Соледар.
«Кліщіївка вже наша, Соледар – наступний», – підсумував військовий експерт.
Також, взяття під контроль Кліщіївки та Андріївки має важливе стратегічне значення, бо це — панівні висоти, які дозволяють контролювати логістичні маршрути та фланги Бахмута. Однак запеклі бої продовжуються, окупанти намагаються повернути втрачені позиції.
З-поміж усіх напрямків, Донецький нині вважається найскладнішим. Лише навколо міста Бахмут агресор зосередив на сьогодні 52 тисячі особового складу, майже 300 танків, понад 1000 броньованих машин, 150 артилерійських систем і більш ніж 120 РСЗВ. Крім того, ворог побудував там кілька ліній оборони, звів фортифікаційні споруди тощо.
“Це дуже важка ділянка фронту — важча аніж лівий берег Херсонщини, північ Луганської та захід Запорізької областей. В останній — ЗСУ потрібно було кілька тижнів, щоб прорвати першу лінію оборони ворога на північ від Токмака. Водночас на звільнення південно-західного сектору від Бахмуту пішли не просто тижні, а місяці, — коментує військовий оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях
«Це був серйозно укріплений сектор російських окупаційних військ, в якому основною опорною лінією була Курдюмівка-Андріївка-Кліщіївка. Два останні населені пункти уже звільнені, Курдюмівка — на підході. Впевнений, що дуже скоро ми почуємо про звільнення й цього села (Курдюмівка, Андріївка та Кліщіївка вважаються ключовими для оточення Бахмута,.). Що вкрай важливо підкреслити: попри всю складність, попри те, що це суперечить будь-якій військовій логіці (зазвичай, сторона, яка наступає, несе більші втрати.) російські втрати перевищують наші у декілька разів. Тобто, ми в черговий раз руйнуємо стереотипи”, — наголошує він.
Територію на південь від Бахмуту розділено на два сектори: південно-західний та південно-східний. А розділяє їх траса 0513 — логістична артерія від Бахмуту до тимчасово окупованої Горлівки.
“На сьогодні можемо вже говорити про те, що ЗСУ реалізували прорив у південно-західному секторі з витісненням росіян далі — за залізницю. А від залізниці до самої траси 0513 у ворога немає серйозних опорних пунктів, щоб закріпитися. До того ж це низина, а всі панівні висоти зараз під нашим контролем. Відповідно, українська армія матиме можливість спостерігати і за діями противника, і планувати свої подальші дії”, — наголошує військовий експерт.
За його словами, окупанти на сьогодні не здатні чинити спротив українським силам, що наступають на цій локації.
“Ворог буде змушений поступово відступати до траси 0513 і вже там займати оборону. Йдеться про нову опорну лінію противника Миколаївка Друга-Одрадівка-Опитне, — моделює пан Коваленко.
«Невдовзі ми побачимо просування ЗСУ вже по лівому флангу від залізниці у напрямку дороги Т0513. З перспективою перерізання цієї автомобільної магістралі”, — наголошує він.
І це дозволить говорити про реальну перспективу охоплення Бахмуту з півдня.
“Після виходу на лінію Миколаївка Друга-Одрадівка-Опитне, наша мета — Зайцеве, село у Світлодарській міській громаді Бахмутського району. Саме воно стане наступною складною ділянкою. Безумовно, зараз важко спрогнозувати, як швидко ЗСУ зможуть просунутися тут уперед, каже аналітик.
«Російська армія намагатиметься відповідати на спроби просування ЗСУ. Головна їх мета зараз — не зупинити наші війська, а загальмувати їх до настання поганої погоди. Втім, навряд чи окупантам вдасться щось протиставити. Найбільш імовірно — вони зазнаватимуть великих втрат і відступатимуть”, — підкреслює Коваленко.