На Таврійському напрямку за три доби в полон здалося понад 20 російських окупантів.
Про це повідомив бригадний генерал. Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський.
Протягом минулої доби ворог завдав 21 авіаційного удару, провів 26 бойових зіткнень та здійснив 732 артилерійських обстріли.
Підрозділи ракетних військ та артилерії Сил оборони таврійського напрямку протягом доби виконали 1194 вогневих завдання.
За останню добу втрати ворога склали 251 особу, зокрема, в полон здалися 8 окупантів.
Знищено 16 одиниць військової техніки противника. Зокрема, 6 артилерійських систем, 2 БпЛА, 7 одиниць автомобільної та одиницю спеціальної техніки окупантів. Також знищено 2 склади боєприпасів ворога.
Сили оборони України мають чергові успіхи на Таврійському напрямку. Там наші захисники просунулися в бік Мелітополя.
Конкретну ділянку просування Олександр Тарнавський не вказав, але з’явилася низка повідомлень про бої у Новопрокопівці, що за 80 кілометрів від Мелітополя.
Україна не збирається зупиняти контрнаступ на зимовий період. Погіршення погодних умов не призведе до оперативної паузи, яка конче необхідна російському командуванню.
Військово-політичне керівництво України запевняє, що в осінньо-зимовий період зупинки контрнаступальних дій на окупованих Росією територіях не відбудеться. Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю CNN розповів, що до кінця 2023 року сподівається на великий прорив на фронті.
Голова Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов запевнив, що контрнаступ в холодну пору року не зупиниться, але може змінитися його тактика. Замість використання важкої бронетехніки ставку робитимуть на протитанкові комплекси та використання дронів.
Зі свого боку, командувач оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія», найбільш перспективного на сьогодні, бригадний генерал Олександр Тарнавський зазначив, що погода не стане на заваді в продовженню контрнаступу. За його словами, після дощів ґрунт стане складним для пересування важкої бронетехніки, тому рухатися доведеться малими групами, переважно пішки.
Крім здорового оптимізму, всі ці заяви об’єднує те, що їх було зроблено в інтерв’ю західним ЗМІ. Тому не можна виключати, що вони були частиною певної інформаційної кампанії для західного суспільства. Окрім того, саме тоді відбувалися фінальні погодження щодо передачі Україні комплексів ATACMS.
На Заході перспективи українського контрнаступу в зимовий період оцінюють стримано з поправкою на особливості клімату. Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі повідомив, що після того, як ґрунт промерзне, пересування техніки не буде проблемою. Він також зазначив, що Сили оборони України мають стратегічну перевагу на фронті. Цю заяву він зробив після засідання контактної групи з оборони України, більш відомої як «Рамштайн». До слова, на засіданні обговорювалася тема посилення української протиповітряної оборони, питання артилерії та боєприпасів.
В осінньо-зимовий період 2022 року Сили оборони України вступали з лінією фронту довжиною понад 3,7 тис. км. З них 1,5 тис. км — з активними бойовими діями. Тоді готувалися до отримання нового озброєння від Заходу, зокрема нових танків, необхідних для наступальних дій. В командуванні підрахували, що за рік вдалося звільнити з під окупації 40 тис. кв км.
Головні надії покладали на контрнаступ 2023 року, для цього проводили навчання військовослужбовців на новій техніці, створювали нові військові з’єднання. За три місяці контрнаступу на Півдні України вдалося звільнити близько 260 кв км.