Цієї осені в Росії попри очікування та прогнози, не було оголошено нову мобілізацію. Однак мобілізаційні заходи в державі-агресорці тривають безперервно, здебільшого вони носять прихований характер.
У Кремлі побоюються «бунту» серед населення, тому переважно вдаються до рекрутингу ув’язнених, боржників, неблагонадійних, а також серед солдатів строкової служби. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в інтерв’ю українському виданню.
За його словами, цієї осені у Кремлі всерйоз планували розпочати наступну хвилю публічної мобілізації для поповнення пошарпаних у боях в Україні російських військ. Однак ледь не в останню мить від планів, що вже лежали на столі, вирішили поки що відмовитися.
«Є осторога реакції населення тієї території, насамперед йдеться про центральні, столичні регіони. Громадська думка там нічого не вартує, але все ж таки страх перед бунтом, «бессмисленным, беспощадным», у кремлівських карликів існує. Тому зважають ще», – зазначив Юсов.
Втім, за словами представника ГУР, попри те що про мобілізацію не було оголошено відкрито, мобілізаційні заходи у Росії тривають. Щомісяця до армії РФ у різний спосіб затягують близько 20 тисяч новобранців.
«Це рекрутинг і серед ув’язнених, і серед боржників, якихось неблагонадійних категорій населення. Про добровольців там мова не йде. Мобілізація строковиків планово триває. Рекрутинг, в тому числі з мотивацією фінансової виплати, або якщо людина не підписує контракт, то якісь санкції обіцяють. Там нова форма з’явилася, особливо до колишніх військовослужбовців, це примусове підписання контракту: коли начебто викликають на звірку у військкомат, кладуть контракт – і, в принципі, назад людина не виходить, бо інакше погрожують вже якимось кримінальним переслідуванням або іншими проблемами в житті», – перерахував секрети «рекрутингу» по-кремлівськи Юсов.
Частина мобілізованих таким чином росіян зрештою опиняється на фронті. Однак цінність подібних солдатів досить сумнівна.
«Говорити про мотивацію цих людей з точки зору ідеології, з точки зору «любові» до їхньої батьківщини не доводиться, особливо коли йдеться про депресивні регіони. Це банальне бажання заробити. Ну, зрештою, ті самі пральні машинки і холодильники: ми всі бачили мікрохвильовки, які крадуть росіяни в українців. Для декого це спосіб врятуватись від проблем іншого характеру, але так, такі заходи тривають в цілому», – зазначив представник ГУР.
До того ж, додав Юсов, намагаючись вирішити проблеми нестачі живої сили на передовій в Україні, Росія поглиблює негаразди усередині власної держави.
«Мобілізаційний ресурс в РФ більший, ніж в Україні, але якщо говорити про мотивацію, про якість, то в них є чимало проблем, і він точно не безмежний. Економіка РФ вже починає відчувати брак, зокрема, робочої сили: на окремих підприємствах вже не вистачає чоловічих рук. Ця проблема існує і буде збільшуватись», – зауважив він.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Криму окупанти пропонують банківським боржникам йти на контракт в армію РФ. За участь у війні проти України їм обіцяють федеральну та регіональну виплати, а також матеріальну допомогу на погашення заборгованості.
Зокрема, таке явище зафіксовано у Севастополі. Про це повідомляє проект «Інформаційний спротив» у Telegram.
«Розплатитесь кров’ю: окупанти пропонують севастопольським боржникам йти до армії Росії. Такий він, нещадний «русскій мір», – сказано в повідомленні.
На службу за контрактом заманюють людей, у яких накопичилися значні борги перед банком, які вони, судячи з усього, не в змозі погасити. Листівки з відповідними пропозиціями отримують боржники, проти яких відкрито виконавчі провадження та яким може загрожувати кримінальна відповідальність.