Аналітики не підтверджують, що російським загарбникам вдалося окупувати Авдіївський коксохім.
У понеділок, 13 листопада, російські війська продовжили наступ у районі Авдіївки та досягнули підтверджених успіхів на східній околиці Степового (3 км на північ від Авдіївки).
Як повідомляє Інститут вивчення війни (ISW), успіх загарбників на Авдіївському напрямку підтверджують геолокаційні дані. Генштаб ЗСУ заявляв, що російські війська здійснили невдалі атаки на південний схід і південь від Новокалинового (11 км на північний захід від Авдіївки), на схід від Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки) і Новобахмутівки (13 км на північний схід від Авдіївки), а також поблизу Авдіївки та Сєверного ( 6 км на захід від Авдіївки).
Кілька російських «воєнкорів» стверджували, що тривають бої біля Авдіївського коксохімічного заводу та на півночі Авдіївки. Інший російський військовий блогер стверджував, що українські війська контролюють щонайменше половину Авдіївського коксохімічного заводу і що нібито повідомлення про захоплення заводу російськими військами є неправдивими. ISW не підтверджує, що росіяни захопили Авдіївський коксохімічний завод.
Водночас російські військові блогери стверджували, що українські сили успішно контратакували та просунулися поблизу Авдіївки 13 листопада до залізничної станції біля Степового та біля ресторану «Царская охота» на південь від Авдіївки.
Варто зазначити, в районі Авдіївки Росія зібрала навколо 40 тисячну армію, включаючи офіцерів, рядових, мобілізованих осіб, колишніх найманців з ПВК “Вагнер” та бійців підрозділів “Шторм-Z”. Військові кажуть, що ситуація там вкрай напружена та серйозна.
Про це в ефірі одного з телеканалів заявив військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов.
“Під Авдіївкою пекло. І це не гра слів, не заради червоного слівця. Насправді ситуація там вкрай складна. Адже противник зосередив там до 40 тисяч своїх військових — офіцерів, рядових, мобілізованих осіб, колишніх найманців з ПВК “Вагнер” та бійців підрозділів “Шторм-Z”. Вся ця людська маса намагається атакувати наші рубежі і позиції. І час від часу вона навіть має успіх”, — розповів експерт.
Наприклад, каже він, надходила інформація про те, що в районі населеного пункту Степове ворогу вдалося прорватися в рамках так званих “м’ясних штурмів” до будинків, що розташовані на околицях цього населеного пункту.
“Потім ефективно відпрацювала українська артилерія, буквально зрівняли з землею ці будинки, відповідно, загинули російські штурмовики, залишки російських штурмових підрозділів були змушені відступити на вихідні рубежі”, — зазначив Селезньов.
За його словами, очевидно, якщо російським військам вдалося вперше прорвати досить міцні оборонні лінії українських Сил оборони на даному напрямку, вони й надалі будуть намагатися повторити цей успіх.
Чому противнику так важливо захопити Авдіївку?
“Згадаємо, з чого починалася в лютому минулого року так звана “СВО” — російська армія повинна взяти повністю під контроль всю Луганську і Донецьку область. Луганщина фактично на 95% знаходиться під контролем російських окупантів, а з територією Донецької області у противника не так все добре”, — зауважив Селезньов.
Відповідно, додав він, аби росіяни мали можливість просуватися далі, принаймні на півдні Донецької області, їм необхідно взяти під контроль Мар’їнку, Авдіївку, рухатися далі в напрямку Дніпропетровської області. “Крок за кроком реалізовуючи цю задачу, їм необхідно реалізувати повне захоплення міста-фортеці Авдіївка”, — говорить військовий оглядач.
“Ще один момент носить оперативно-тактичний рівень, адже очевидно, що коли два місяці тому українські морпіхи атакували позиції противника в районі населеного пункту Опитне і мали доволі серйозний успіх на цьому напрямку, противник, який знаходився у самому Донецьку, серйозно злякався”, — зазначив експерт.