Політичне завдання щодо захоплення російськими військами Авдіївки превалює над військовим, але росіянам не вдається його виконати.
Про це сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
Як наголошує експерт, успіх для ворога на Авдіївському напрямку поділяється на, власне, військовий і політичний.
“Завдання противника — захоплення нашої території, конкретного населеного пункту. Ці наділяються у військові накази щодо виконання. А є аспекти ще більш важливі для противника, які, імовірніше за все, ставив Путін”, — зазначив Романенко.
Політичний компонент, на його думку, полягає в тому, що Росія, використовуючи всі можливості своїх апологетів у світі, намагається підвести керівництво світових держав, зокрема й союзників України, до того, що треба переходити до переговорів.
“Росіяни так ставлять питання щодо легітимізації захоплення ними українських земель після початку 2022 року. Ми спостерігаємо ситуацію, яка пов’язана саме з політичним аспектом цих обставин. Він превалює над військовим. І коли це відбувається, як правило, мають місце помилки. Так було у Путіна з його збройними силами на початку широкомасштабних бойових дій. Так відбувається, коли вони намагаються за військовими, за цивільними, за політичними завданнями, ігнорувати об’єктивність виконання завдань військових”, — пояснив він.
Романенко також доповнив, що на Авдіївському напрямку російським окупантам вдалося просунутися на північ від Красногорівки в бік Степового, тривають бої безпосередньо навколо Степового.
“І бої точаться на околицях промислової зони. Коксохімічний завод є основою стабільності Сил оборони України в Авдіївці. Противник це розуміє, і тому вкотре намагається оволодіти такого роду пунктом важливим, як промзона. Навколо йдуть інтенсивні бої”, — сказав Романенко.
Додамо, що окупанти досі намагаються оточити Авдіївку. Там вдається відбивати атаки.
Про це розповів полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан.
Він зауважив, що Авдіївський коксохімічний завод працював до повномасштабної війни, перебуваючи за кілька кілометрів від лінії фронту. Тому, ймовірно, свого часу він не був доданий у загальну систему оборони міста. Але зараз над цим працюють.
Поблизу заводу розташована залізниця, яка йде з Очеретиного на Авдіївку. Окупанти намагаються проскочити цю відстань зі сходу, добігаючи до території коксохіму. Однак українські військові успішно відбивають ці штурми, зокрема, за допомогою артилерії.
«Зараз це плацдарм для знищення російських військ. Доля коксохіму залежить від того, що буде далі. Якщо окупанти туди проб’ються, то знищуватимемо їх там. Або ж вийдемо на початкову лінію оборони, яку спочатку вибудовували. Наразі росіян утримують на рубежі оборони біля залізниці. Вони перебувають поблизу місцевого терикона», – розповів Світан.
Окупантам там незручно ні оборонятися, ні атакувати. Адже під час наступу їм потрібно пройти кількасот метрів відкритою поверхнею, яка вже давно пристріляна.
«За будь-якого розвитку подій ситуація в Авдіївці не зміниться від руху росіян до коксохіму. Думаю, ми поборемося за цей завод. У росіян не буде можливостей до дощів зайти туди та закріпитися. А з початком дощів взагалі не буде можливості виходити за залізницю», – сказав Світан.
Як зазначив Світан, Авдіївський коксохім є меншим за «Азовсталь». Однак там також є багато підземних технологічних рівнів, якісні бомбосховища. Була інформація, що його свого часу також будували, щоб там можна було витримати ядерний удар.
«У цьому випадку можна порівнювати його з «Азовсталлю». Хороший укріпрайон. Зараз ми його взяли в загальну систему оборони. В Авдіївки є всі шанси утриматися. А вже після початку дощів великого руху росіян не мало б бути», – зазначив Світан.