На Бахмутському напрямку російські загарбники вже більше двох діб обстрілюють позиції ЗСУ. Окупанти перекинули туди додаткові резерви та намагаються повернути втрачені позиції.

Політолог, військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов пояснив 24 Каналу, що ситуація поблизу Бахмута складна. Сили оборони роблять усе можливе, аби відбити росіян.

Ворог вже майже дві доби усім чим може закидає позиції українських військових.

Росіяни намагаються відбити втрачені позиції біля Берхівського водосховища та на південь від Кліщіївки, – зауважив військовослужбовець ЗСУ.

На цьому напрямку працюють 3 окрема штурмова та 57 окрема механізована бригади. Бійці докладають певних зусиль, для того щоб втримати позиції й відбити ворога.

“Дуже важко, ми тримаємо позиції, але окупанти перекинули сюди додаткові резерви. Дуже щільно штурмують, у нас є втрати, досить важко у Бахмуті”, – сказав політолог.

“Звідкіля вони їх понабирали я не знаю. Брати їх з Авдіївки, Соледара – неможливо, бо вони там намагаються штурмувати. Брати з Кремінної, Сватового, Куп’янського напрямку – теж ні, там зараз запеклі бої. Брати з Півдня – теж ні, бо перекидають туди солдатів з Криму, щоб якось укріпити позиції, бо там наші хлопці трохи просуваються вперед”, – пояснив Сазонов.

Як зазначає політолог, поповнення додаткових резервів прийшло з Росії.

Восени в Росії планується поповнення запасу. Так як російським загарбникам не вистачає резервів, подекуди вони забирають військо з другої лінії, аби посилити першу.

Кого можуть, то перекидають з Криму на Південь. На Херсонщині наші одразу починають їх трохи рвати на шматочки. Без поповнення окупантам ніяк. Я не знаю, де вони поділи 300 – 400 тисяч частково мобілізованих минулого року. Десь вони загубилися в Україні, – додав боєць ЗСУ.

Для того, щоб хоч якось втриматись на позиціях, окупантам необхідне поповнення уже зараз, але, як ми бачимо, призову ще не було.

Євгеній Пригожин свого часу кричав, що “Шойгу, Герасімов, де боєприпаси?!”, нібито жаліючись, що немає зброї.

“Це була брехня. Вони стріляли, як до Пригожина, як при Пригожині, так і зараз. Снарядів, мін, стволів, мінометів, дронів – у них більше, ніж у нас. Ніякого снарядного голоду у них немає”, – сказав політолог.

Сазонов зазначив, що окупанти можуть триматися на запасах чи оперативних підвезеннях.

На початку повномасштабного вторгнення говорили, що, мовляв, з 10 пострілів окупантів ЗСУ робили лише 1.

На сьогоднішній день, співвідношення змінилось, але в окупантів все ще є перевага у кількості. В той час у ЗСУ якісніша та сучасніша техніка, підготовлені артилеристи й багато людей з технічною освітою.

Наші воюють набагато краще, ніж росіяни. Точніше, швидше, змінюють позиції та полюють на їх арту, – сказав експерт.

Українські військові тримають рівновагу завдяки своєму професіоналізму артилеристів та сучасному озброєнню.

В той час, коли в Україні триває важка боротьба із загарбниками. В столиці країни-агресорки з кожним днем стає все тривожніше.

Мер Москви Сергій Собянін заявив, що у ніч на 9 серпня на російську столицю нібито була здійснена атака двома бойовими дронами. До того ж, місцеві жителі повідомляли про вибухи.

Про це в щоденному зведенні з фронту на одному українському телеканалі розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан.

За його словами, захистити Москву від дронів просто нереально. Навіть, якщо вони якимось чином і відстежують вихід безпілотників, використовуючи візуальні або звукові системи, то в них все рівно нічого не вийде.

Наприклад, якби летіли від Сумської області до Москви – це приблизно 500 кілометрів. Безпілотник може їх пролетіти максимум за 5 годин на доволі малих висотах. І так як у росіян немає суцільної системи ППО, то їм дуже складно вирахувати й знищити БПЛА.

Світан зазначив, що окупанти не використовують мобільні групи так, як використовуємо їх ми. В такій кількості, як є у нас. Й не будуть, адже не вистачить сил та засобів для розгортання.