Ліквідація президента РФ Володимира Путіна сама по собі недостатня для початку переговорів між Україною та Росією. Навіть якщо російській опозиції вдасться позбутися Путіна, це не гарантує умов для мирних домовленостей.
Таку думку висловив Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента.
Подоляк підкреслив, що переговори із Росією можливі лише після відведення її військ з території України. Відхід агресивної армії визначить кінець факту агресії та створить підґрунтя для укладання угод.
За його словами, після цього буде можливість розпочати діалог, в якому буде висловлено вимоги щодо злочинів, руйнувань, компенсацій та репарацій. Подоляк описав такий підхід як «ультимативний діалог», який можна розпочати лише після військових подій.
«Далі, звісно ж, треба буде вступати в розмови, я б не назвав їх навіть переговорами. Ультимативні розмови, де треба буде сказати: отакі злочини, отакі руйнування, отакі компенсації та репарації. Нормальний такий діалог цілком післявоєнного плану», — пояснив чиновник.
Важливо зауважити, що розпочинати переговори поки що окупанти утримують частину території України дивно, вважає він. На думку Подоляк, уникнення цього допоможе запобігти ситуації, в якій Росія вважала себе агресором, який досяг своїх цілей.
Подоляк підкреслив, що без відведення військ Росії відповідальності за дії на окупованій території не буде. Він попередив, що інакше Росія може продовжити агресію, а переговори в таких умовах будуть марними.
Радник глави ОП висловив переконання, що підписання будь-якого мирного договору в умовах, коли війська РФ залишаються на українській території, буде смертним вироком для України з відстрочкою виконання на п’ять років або близько того.
«Обговорення можливої відстрочки смерті немає сенсу. Тобто, ви готові добровільно припинити існування як держава Україна, але тільки домовляєтеся про відстрочку, наприклад, на 5 років. Це безглуздо», — відзначив радник голови ОП.