Російська армія наразі здатна лише вести бойові дії тактичного характеру на кордоні з Харківською областю.
Про це повідомив військовий експерт Петро Черник.
«Від божевільних можна чекати чого завгодно. Людський потенціал у них доволі великий. Вони офіційно декларують мобілізаційний ресурс від 1,5 до 3 млн людей, а є фахівці, які вважають, що до 7 млн можуть дати автомат Калашникова чи стареньку рушницю Мосіна 1891 року розробки, саперну лопатку, кілька гранат, жменьку сухарів, вдягнути у кирзаки і ватники, як «дєди воєвалі», і кинути все це на нашу заміновану територію вони можуть. Шарпати ворога — це нескінченне завдання у будь-якій війні. Однак забезпечити навіть 20-тисячний корпус повноцінно технікою і артилерією за штатним комплектом вони точно не зможуть», — сказав він.
Додамо, що на Куп′янському напрямку росіяни не мають успіху у просуванні, а ЗСУ перебувають в активній обороні та за нагоди намагаються покращити тактичне становище, переходячи до атак.
Про це заявив керівник служби зв’язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.
«Тому харків’янам наразі можна бути спокійними. Наміри ворога ми самі розуміємо – це Харків, Полтава, Київ, уся Україна. Але наразі якихось тривожних дзвіночків для харків’ян немає», – запевнив він.
Куп’янському напрямку не змінюється, а Сили оборони ще з жовтня вживають симетричних заходів, коли ворог почав активно атакувати.
«Зараз ми бачимо, що на всій смузі відповідальності ОСУВ Хортиця ворог намагається намацати слабинку в обороні. І акцент зміщується. Наприклад, з Бахмута може зміститися на Куп’янськ, а з Куп’янська на Бахмут. Усі напрямки для противника важливі», – зауважив Фітьо.
Проте, росіяни все ж перекидають на Харківський напрямок війська. А також доукомплектовують підрозділи під Куп’янськом.
Про це повідомив військовий оглядач групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець.
“Очевидно, противник таки “потягнув” на Харківський та Сумський напрямок частину своїх сил й засобів, на додаток до тих, що вже там розгорнуті… Мова поки йде виключно про роти – батальйони – батареї… не більше, – пише Машовець в огляді ситуації на фронті.
Він заявляє, що цей “двіж” розпочався ще 4-5-го січня.
«І цілком може бути елементом, так званої “оперативної гри”. Але, зробити якісь чіткі висновки, щодо змісту цього “хитрАВА плАну”, який, очевидно, реалізовує командування УВ “Запад”, можна буде лише через якийсь час… коли ці малозрозумілі манЬОври закінчаться… й більш-менш стане зрозумілим обсяг тих сил й засобів, які противник перемістить у склад УВ “Курск” та “Белгород», — каже він.
Експерт підкреслює, що паралельно ворог намагається зберегти свої наступальні можливості, доукомплектовуючи передові частини та підрозділи. А також продовжує атаки. Зокрема, спокою росіянам так само не дає Синьківка.
“Зокрема, протягом декількох крайніх діб противник продовжив виведення ряду підрозділів 1-го та 15-го мотострілецьких полків (мсп) 2-ї “таманской” мотострілецької дивізії (мсд) у базовий район (Заайдарівка – Новорозсош – Новопсков – Осинове) з метою їхнього доукомплектування. Одночасно, визначені штурмові підрозділи зі складу цих частин продовжують брати участь у наступальних діях північніше с. Синьківка та південніше с. Вільшана у смузі наступу 25-ї окремої мотострілецької бригади (омсбр) противника”, – відзначив Машовець.
За його даними, командування РФ планує до 16 січня завершити переміщення до 5000 військовослужбовців до базового району 2-ї мотострілецької дивізії, щоб поповнити її частини та підрозділи. В основному поповнення йдуть з полігонів та з навчально-тренувальних центрів, розташованих у Курській області.