Протистояння на Донеччині триває вже протягом численних місяців під містом Часів Яр. Російські сили активно намагаються захопити стратегічно важливі населені пункти, оскільки це може відкрити перед ними нові можливості та переваги у боротьбі. Російська армія прагне повторити сценарій Авдіївки і намагається взяти ЗСУ в кільце, проте українські воїни дають гідну відсіч ворогу.
У своїй стратегії російські окупанти прагнуть продемонструвати значний прогрес у своїх діях, особливо під час літнього сезону. Це вимагає попередньої підготовки та створення сприятливих умов. Микола Мельник, офіцер Збройних Сил України та нагороджений орденом Богдана Хмельницького, розкриває більше деталей щодо цього плану.
«Росіяни ставлять для себе одну ціль – підготовка плацдармів для майбутнього наступу. Влітку росіяни спробують вдарити в напрямку Покровську та Слов’янська, щоб у такий спосіб вибити ЗСУ з Донецької області. Це їм потрібно для того, щоб показати хоч якийсь результат «СВО»», – наголосив Микола Мельник.
У боротьбі з українськими безпілотниками, російські війська залишають свої позиції у Семенівці та Бердичах на Донеччині. Проте вони зосереджують свої зусилля на заході від Бахмута з метою захоплення Часового Яру. Нещодавно росіяни поширили інформацію про успішне захоплення міста, але цю заяву спростували Генеральний штаб та головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський.
«Основна мета для російських сил полягає у створенні підготовки плацдармів для майбутнього наступу. У літній період вони спробують впровадити атаку в напрямку Покровська та Слов’янська з метою вигнати Збройні Сили України з Донецької області. Це стане для них важливим показником успішності військових операцій», — підкреслив Микола Мельник.
Точно через це російські окупанти вирішили готувати плацдарми для майбутніх наступів, хоча їхні сили виявляються обмеженими. Суть у тому, що бої активно ведуться по всій лінії зіткнення, оскільки росіяни намагалися розсіяти українські війська, щоб унеможливити їм концентрацію резервів на одному напрямку.
«Росіяни намагаються вести атаки то на Михайлівку, то на Часовий Яр, то на Серебрянське лісництво. Вони поступово переміщають свої сили та стараються покращити своє тактичне положення. Неможливо стверджувати, що наша оборонна система є повністю непроникною і стійкою. Наприклад, щодо Роботиного, росіяни там спокійно проникають, але в них недостатньо сил для утримання цієї позиції», – пояснив офіцер Збройних Сил України.
Не можна заперечувати, що у російських військах є достатні сили для проведення наступів, проте вони стикаються з проблемою закріплення територій, що в значній мірі пов’язано з ефективною роботою українських безпілотників. Безпілотні літальні апарати Збройних Сил України в деякій мірі можуть компенсувати недостатність артилерійського вогню. Однак, як зауважує Мельник, це може не завжди бути ефективним. Зрештою, російські окупанти також активно розвивають виробництво FPV-дронів.
За даними звіту аналітиків Інституту вивчення війни, російські війська посилили свої зусилля на заході від Бахмута з метою захоплення Часового Яру. Цю інформацію підтвердили й російські блогери, які повідомили про просування російських військ на східну околицю мікрорайону Каналу, а також неподалік від нього. Українські війська відзначили початок нової хвилі наступів російських сил на Бахмутському напрямку, де останні концентрують свої зусилля в районі Часового Яру та продовжують штурм Іванівського, намагаючись обійти українські позиції з флангу.
Позиційні бої також тривають на інших ділянках Бахмутського напрямку. Генеральний штаб України повідомив про неуспішні атаки російських військ на захід від Бахмута в районі Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Андріївки, Кліщіївки та Зеленопілля.