мітинг проплачений

Народний депутат України Антон Геращенко розробив проект закону, яким встановлюється кримінальна відповідальність за організацію проплачених мітингів. Про це він написав в Facebook.

“На сьогодні в Україні відсутнє будь-яке покарання за організацію проплачених акцій, за чи проти будь-якої забудови, за чи проти будь-якого рішення суду, за чи проти будь-якого рішення органу влади. Тим самим порушується конституційне право громадян на вільне вираження своєї волі шляхом свободи зібрань. Купувати право громадян на свободу зібрань на мій погляд так же злочинно, як скуповувати голоси виборців”, — впевнений нардеп.

Найбільше покарання, яке встановлюється для організаторів таких мітингів пропонованим законопроектом — 5 років позбавлення волі.

Повний текст законопроекту

ПРОЕКТ

закону України

вноситься народним депутатом України

Геращенко А.Ю.

ЗАКОН УКРАЇНИ

«Про внесення доповнення до Кримінального кодексу України

щодо підкупу учасника масового заходу»

Верховна Рада України постановляє:

I. Доповнити Розділ XII Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001 р., №25-26, ст. 131 із наступними змінами) статтею 2951 «Підкуп учасника масового заходу» такого змісту:

«Стаття 2951. Підкуп учасника масового заходу

1. Пропозиція, обіцянка або надання особі неправомірної вигоди за її участь у масовому заході громадсько-політичного характеру (мітингу, поході, демонстрації, пікетуванні, зборах тощо), —

караються штрафом до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Дії, передбачені частиною першою статті, вчинені повторно, або службовою особою, або за попередньою змовою групою осіб, —

караються штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років

3. Дії, передбачені частиною першою статті, що призвели до порушення чи зупинення роботи органів державної влади та місцевого самоврядування, або вчинені організованою групою, —

караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

4. Особа, крім організатора злочину, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені цією статтею, якщо вона сприяла його припиненню або розкриттю.

Примітка. У цій статті під неправомірною вигодою слід розуміти кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги або нематеріальні активи, вартість яких перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати, які пропонують, обіцяють, надають чи одержують без законних на те підстав.»

II. Прикінцеві положення.

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Голова Верховної Ради України В. Б. ГРОЙСМАН

Джерело: Корупція.інфо