Існує думка, що Китай міг би допомогти Росії відчутно пом’якшити удар від санкцій Заходу, зокрема через переорієнтацію російського ринку. Втім, у Сполучених Штатах переконують, що таке “пом’якшення” буде не надто ефективним і відчутним.

Китай не зможе значно пом’якшити збиток від, які “отримає” Росія від західних країн у разі нового нападу на Україну. Таке переконання в ефірі висловив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван.

Радник Джо Байдена відзначив, що на провідні демократичні країни припадає близько 50% світової економіки. У цей же час на Китай і Росію сумарно – лише 20%.

“Тому Китай не зможе компенсувати Росії ті втрати, яких вона зазнає в разі введення Сполученими Штатами та їхніми союзниками економічних заходів”, – запевнив Джейк Салліван.

Непереливки буде й Білоруссі, яка вже зараз відповідає за скоїне. Проте, це лише початок кінця. Американський сенатор Джеймс Ленкфорд вніс до Сенату США проект “Закону про відповідальність Білорусі за агресію”.

“Сенатор Джеймс Ленкфорд (представник республіканців від штату Оклахома) представив “Закон про відповідальність Білорусі за агресію”, щоб утримати Білорусь від дозволу Росії використати свою територію для вторгнення в Україну”, – йдеться у повідомленні на сайті сенатора.

Законопроект передбачає накладення санкцій на Білорусь або будь-яку іншу країну, “яка підтримує неспровоковану агресію Росії проти суверенітету і територіальної цілісності України”. Сюди підпадає і Китай, який почав відкрито “грати” проти Західного світу.

Санкції передбачені у випадках: участі спільно з Росією у вторгненні в Україну, надання матеріальної, тактичної або іншої підтримки російському вторгненню в Україну, розміщення російських військ, що беруть участь у вторгненні в Україну, робота з російським розвідувальним сектором під час вторгнення в Україну, придбання або передач летальної зброї, що використовується під час вторгнення в Україну.

“Білорусь впускає до своєї країни тисячі російських військовослужбовців, до кордону з Україною. США мають дати зрозуміти, що до будь-якої країни, яка підтримає спроби Росії вторгнутися в Україну, буде застосовано жорсткі економічні та дипломатичні санкції”, – прокоментував свою ініціативу Ленкфорд.

“Легше зупинити війну, яка не почалася, ніж намагатися закінчити її у процесі. Це сильна позиція, яку Америка може зайняти, щоб протистояти Росії та Білорусі, оскільки вони продовжують загрожувати незалежності України”, – додав він.