Україні складно протистояти агресії Росії без підтримки з боку Сполучених Штатів. Не можна недооцінювати важливість американської допомоги, оскільки їхні технології та військово-промисловий комплекс відіграють вирішальну роль в обороноздатності України.
Тому затримка у наданні допомоги від США є вигідною для Володимира Путіна. Про це зазначив Дмитро Снєгирьов, співголова громадської ініціативи «Права справа», у своїй колонці на українському веб-ресурсі.
Снєгирьов нагадав, що раніше президент України Володимир Зеленський наголошував, що Україна не зможе виграти у війні проти Росії без американської допомоги.
«Військово-технічна допомога з боку США у 2023 році надавалася Україні у сумі 23 мільярди доларів, тоді як з боку країн ЄС на 2024 рік – 24 мільярди євро та 50 мільярдів євро економічної допомоги, яку планують надавати протягом чотирьох років. Тобто сумарно це більше ніж 60 мільярдів, які пропонують Сполучені Штати.Ті обсяги допомоги, які були надані США до цього часу, компенсуються країнами Європи. Не випадково відбулася так звана диверсифікація з боку Штатів на європейський континент. Разом з тим, допомога США була б не зайвою», – зазначив Снєгирьов.
«Відповідно, без Сполучених Штатів та отримання необхідних систем ППО ефективне протистояння російській ракетній агресії буде під питанням. Аналогічна ситуація і зі стримуванням наступу РФ. Літаки F-16 та засоби ураження далекого радіусу дії, ракети ATACMS, теж американського виробництва, тому згода на їхнє пряме постачання – це прерогатива США. І передача Україні ракет з радіусом дії у 300 кілометрів суттєво вплинула на подальший хід бойових дій та дала б можливість нейтралізації тилової інфраструктури російських окупантів шляхом превентивних ударів», – сказав Снєгирьов.
Дмитро Снєгирьов застеріг, що Україні необхідна підтримка від США, і додав, що головне питання — якою саме формою ця підтримка буде: чи це буде кредит, ленд-ліз або інші раніше названі пропозиції.
«Варто зауважити, що навіть програма з надання артилерійських снарядів – це теж ініціатива США як у моменті фінансування, так і військової співпраці з країнами-виробниками. Саме тому росіяни тиснуть до травня, оскільки розуміють, що тоді почнеться робота ініціативи країн ЄС щодо постачання Україні снарядів. А це може кардинально змінити ситуацію на лінії бойового зіткнення, оскільки щільність ураження буде на користь України. На цьому можна мінімізувати як чисельну перевагу, так і проводити успішний контрнаступ», – сказав він.
Снєгирьов висловив впевненість, що рано чи пізно рішення про допомогу Україні від США буде ухвалене, оскільки затримка загрожує іміджевими втратами для Штатів.
Нагадаємо, в інтервʼю The Washington Post Зеленський зізнався, що Україні доведеться відступати крок за кроком, якщо США не відновлять військову допомогу.
«Якщо немає підтримки США, значить, у нас немає ані ППО, ані ракет Patriot, ані перешкод для радіоелектронної боротьби, ані 155-міліметрових артилерійських снарядів. Це означає, що ми будемо повертатися, відступати, крок за кроком, маленькими кроками», — наголосив президент України.
За його словами, Україна намагається знайти спосіб, щоб не відступати. Якщо фронт залишиться стабільним, то військові зможуть озброїти та навчити нові бригади в тилу для проведення нового контрнаступу вже цьогоріч.