«Політична кар’єра видається мені не дуже тривалою. Я собі поставив певні рубежі, коли треба аналізувати, чи має ця діяльність сенс, чи не має. Це рік. Я збираюся проаналізувати рік і з’ясувати, чи мало все це якийсь сенс». Це цитата з інтерв’ю журналіста та народного депутата Сергія Лещенка у лютому 2015 року. З того дня пройшло півтора роки і напевно депутатство для Лещенка таки мало сенс, адже 1 вересня 2016 року він став власником шикарної квартири у центрі Києва, вартістю 7,5 млн. грн.

Громадськість обурив не сам факт купівлі житла, а скоріше відмазки знаного борця з корупцією про походження коштів. Сергій запевняв, що купив шикарну квартиру за свої заощадження, гроші коханої людини в особі ді-джейки Анастасії Топольської та на позичені 100-150 тис. дол. (у коментарях різним виданням Сергій називає різні суми) у власниці виданні «Українська правда» Олени Притули. І все б нічого, але його вечеря в елітному ресторані з олігархом Костянтином Григоришиним незадовго до купівлі квартири дає привід думати, що зустрілися вони не просто випити винця. Та й виписки з податкових декларацій вказаних осіб доводять, що для того, аби «скинутися» на таку квартиру всім трьом потрібно було зароблені кошти відкладати цілих 18 років.
Скандал з «нехорошою квартирою» Лещенка ніби то вщухає, але його прізвище тепер звучить у контексті іншої елітної нерухомості. Колишня громадянська дружина Сергія – теж народний депутат – Світлана Заліщук ще задовго до нього змогла обзавестися дорогим житлом.
У 2014 році активіст руху «Чесно» Заліщук стала власницею квартири на 158 кв. метрів по вулиці Софіївській, поруч із Софіївським собором.

deklaratsiya-zalishhuk screenshot-10

Заковика у тому, що у своєму намаганні бути «чесною» Світлана, так само як і її колишній благовірний Лещенко, забрехалися. Адже квартира, площею у 158 кв. м. чомусь була позначена у декларації Заліщук за 2013 рік, тобто за рік до купівлі. Більше того, Світлана запевняє, що квартиру купляв її новий громадянський чоловік — Мортен Енберг, глава офісу Ради Європи в Україні. Проте згадки про нього немає ні у декларації депутатки за 2013, ні за 2014 роки, коли квартира вже була задекларована.

Ще більше сумнівів виникає щодо вартості житла. Першим інформацію про квартиру Заліщук опублікував на своїй сторінці у «Фейсбук» журналіст Всеволод Филимоненко. Він написав, що її вартість – 13 млн. грн. Одразу зазначимо, що ця ціна навряд чи відповідає дійсності. Сьогодні схожа квартира у сусідньому будинку за адресою вул. Софіївська, 23 продається за 448 000 дол., або трохи більше 11 млн. грн.

kvartira-na-sofievskoy

Сама Світлана Заліщук, відповідаючи на претензії руху «Чесно», в якому вона раніше була активістом, називає вартість у 3,5 млн. грн.

otvet-zalishhuk

Якщо згадати, що курс гривні до долара у 2014 році складав 12 грн/дол, то виходить, що насправді вартість квартири Заліщук могла складати не менше 5,3 млн. грн. Тобто Світлана збрехала своїм же колишнім колегам по організації, яка покликана контролювати народних обранців, ким на сьогодні є сама Заліщук.

Ще одним активістом руху «Чесно» є відомий освоювач грантових грошей, голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Свого часу він теж встиг «вляпатися» у скандал з майном. Віталій входив до громадської ради Національного антикорупційного бюро України, у зв’язку з чим подав декларацію про доходи. Так от, у ній Віталій «забув» вказати земельну ділянку своєї дружини, яка була придбана у 2014 році. Як ви розумієте, витрати на придбання 5 соток землі також були відсутні у декларації Шабуніна.
За подібний прокол Віталія повинні були позбавити членства у громадській раді при НАБУ, однак її очільник Артем Ситник цього не зробив. Між тим таке ігнорування закону може вартувати Ситнику притягненням до відповідальності, адже за це на нього подав до суду народний депутат Ігор Луценко.
Ділянка Шабуніна на сьогодні не пустує, там він вже будує будинок для своєї родини. Ще у кінці липня Віталій у своєму «Фейсбук» слізно молив когось з армії шанувальників купити його двокімнатну квартиру на Борщагівці, адже йому будуватися нема за що. Продати її вдалося вже на початку серпня.

kvartira-shabunina

Судячи з усього, щасливою власницею квартири у далеко не елітному районі Києва стала прихожанка церкви «Нове життя», яку також відвідують Віталій Шабунін з дружиною. Принаймні, людина з ім’ям та прізвищем таким же, як і у покупця квартири, є в друзях Олени Шабуніної. Зі взаємних коментарів у «Фейсбук» видно, що вони добре знають одна одну.

david

Але повернемося до земельної ділянки Шабуніна. Фото з початку будівництва Віталій виклав у «Фейсбук» 30 липня.

shab_dom

А на початку вересня ділянка виглядала вже зовсім інакше. Дивіться самі:

DSCN0946

Квартиру на Борщагівці Віталій Шабунін намагався продати за 34 000 дол. Враховуючи те, що ділянка, на якій будується родина Шабуніних, знаходиться у садовому товаристві, будівництво там достатньо затратне. Всі комунікації, як то водопровід чи каналізація – потрібно робити з нуля. Додайте до цього будівельні матеріали, які за останній час шалено зросли в ціні, а ще й облаштунок будинку. 34 000 явно не вистачає.
Шабуніну дещо пощастило, що він не народний депутат і не держчиновник, тому декларації подавати він не мусить. Однак, як завзятий борець з корупцією, мабуть, повинен роз’яснити своїм прибічникам: «Звідки гроші на будівництво?»
Чомусь думається, що Віталій навряд чи захоче про це говорити, адже конфлікт навколо квартири своїх товаришів Сергія Лещенка та Світлани Заліщук він промовисто ігнорує.

Ну як вам такі борці з корупцією? Можливо не дарма Сергій Лещенко ще півтора роки тому говорив про «не дуже довгу політичну кар’єру». Те саме вочевидь може стосуватися і Світлани Заліщук. І їхнього товариша Віталія Шабуніна, який хоча й не політик, проте кар’єру зробив саме за рахунок політики. Чи дійдуть руки до депутата Мустафи Найєма покаже час, але згідно з деклараціями він бідний, як церковна миша. А чи цікавився хтось, якою нерухомістю володіє його пасія – ведуча «5 каналу» Тетяна Даниленко? А там може бути багато цікавого, адже батько доньки Тетяни – сумнозвісний Владислав Каськів, якого нещодавно спіймали у Панамі.

Автор: Анна Межова