Стало відомо, що ЗСУ розширюють плацдарм на схід та південний схід від Роботиного, зокрема до села Вербове. Наші війська зайшли на першу лінію оборони окупантів та рухаються уздовж неї.
Якщо наші воїни просунуться ще на кілька кілометрів на південь, то зможуть дістати артилерією до Токмака. Такою думкою з одним українським ЗМІ поділився полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан.
Як тільки зайдемо південніше Роботиного – росіянам прийдеться з нього повністю йти, – зауважив Світан.
Зараз окупантів там немає. У режимі «сірої зони» противник намагається втримати західну та південно-західну частину.
Рух наших військових на південь від Роботиного до Вербового дасть можливість підтягнути артилерію. Її дальність до 30 кілометрів, у середньому 20 – 25 кілометрів. Зазначимо, що артилерія не може безпосередньо розташовуватись саме на «нулі», тому її потрібно розташовувати за 5 кілометрів до лінії фронту.
Скоріш за все, ситуація залежатиме від самого характеру плацдарму. Припустимо, захисникам треба зайти на пару кілометрів за Роботине, й тоді українська артилерія зможе ефективно відпрацювати по складах у районі Токмака.
«Я думаю наступного тижня ми будемо це чути та бачити, бо прорив у районі Роботиного розширюється», – додав військовий експерт.
Наразі окупанти починають перекидати стратегічні резерви з Донбасу. Натомість з Луганська до Роботиного окупанти перевозять частину гармат «Піон» та іншу техніку. Позаяк в інших місцях забрати не можуть.
Активізація поблизу Роботиного полегшить справу нашим військовим на Куп’янському напрямку. Проте таке перекидання досить складне й незручне для росіян, так як фронт проходить на сотні кілометрів.
Натомість українські воїни перебувають всередині фронту. Тож перекинути резерви можуть за кілька годин по рокадних шляхах. В той час як окупанти зможуть це зробити лише за кілька днів.
Зазначимо, що рокадні шляхи — залізничні, шосейні або ґрунтові дороги в прифронтовій смузі, що проходять паралельно лінії фронту. Рокади служать для маневрування військами й матеріальними засобами. Вони становлять основу військових комунікацій та мають стратегічне, оперативне або тактичне значення.
За словами Світана, в основному наші воїни від Роботиного рухаються на південь до перетину залізничної дороги «Волноваха – Чернігівка» й траси «Бердянськ – Токмак». Проте вже зараз на деяких ділянках артилерія може діставати до залізничної дороги. Більше того, окупанти навряд чи пересуватимуться нею вільно.
Воїнам потрібно пройти ще кілька кілометрів на південь, аби артилерія змогла діставати до траси «Бердянськ – Токмак». Задля того, аби взяти під оперативний контроль основну трасу, по якій окупанти перевозять зброю до Токмака.
Про контрнаступ ЗСУ в мережі різні, а особливо, західні експерти висловлювали декілька разів не дуже позитивні прогнози. Не дивлячись ні на що, Сполучені Штати Америки не вважають, що повномасштабна війна в Україні зайшла в глухий кут. Так як українські військові просуваються, зокрема на південному фронті.
Про це заявив сьогодні на брифінгу радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.
Він звернув увагу на те, що українська армія досягає успіхів на Півдні, не дивлячись на постійні атаки РФ.
“Ми від початку чітко розуміли, що це поле бою дуже динамічне. З обох боків відбуваються атаки та оборона в різних точках вздовж дуже протяжної лінії фронту”, – зазначив Салліван.
Як зазначив радник Байдена, в США бачать, що Сили оборони України продовжують “методично і систематично відвойовувати території”.