Автоцивілка чи ОСЦПВ?
Усі водії знають назву полісу “Автоцивілка”, але не всі сприймають її офіційну назву – ОСЦПВ. Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів – це обов’язкове страхування для водіїв.
Чому автоцивілка обов’язкова?
Купити поліс автоцивілки зобов’язаний кожен водій. Тому що вона захищає як потерпілих у ДТП, так і винуватців. Першим автоцивілка гарантує страхові виплати заподіяні життю, здоров’ю та майну, другим вона економить власні кошти, які не треба виплачувати із власної кишені. Виплати у другому випадку робить страхова компанія, у якій водій придбав цей самий поліс автоцивілки.
Що дає франшиза?
Франшиза – це страхові відшкодування, які повинен надати водій, страхова компанія їх не виплачує. Франшиза може коливатися від 0 до 2000 грн та від неї залежить й вартість полісу автоцивілки. Від 0 франшизи поліс буде дорожчим, та це означає, що такий поліс покриє повну суму відшкодування, водію не треба буде доплачувати власними коштами. Проте, якщо була заподіяна шкода життю чи здоров’ю, в такому випадку франшиза не застосовується.
Від чого ще залежить вартість полісу автоцивілки?
З 21 вересня 2019 року поліс автоцивілки тарифікується за місцем реєстрації (місцем проживання) власника транспортного засобу. У Нацкомфінпослуг вирішили, що такий спосіб буде більш справедливий по відношенню до водіїв. Зрештою, у великих містах і трафік вище і аварії, на жаль, трапляються частіше. Саме тому страхові компанії повинні робити виплати за автоцивілкою частіше, від цього ціна поліса й зростає. Також на вартість полісу впливає об’єм двигуна та водійський досвід власника авто. Такий критерій є логічним, тому що новачки частіше бувають неуважні на дорозі та потрапляють у аварії.
Скільки ж виплатить страхова у випадку дорожньо-транспортної пригоди?
У виплатах також відбулись зміни з 21 вересня 2019 року. Відтепер за шкоду майну страхова покриє виплати до 130 000 грн, за шкоду життю і здоров’ю – 260 000 грн.
Що як поліс автоцивілки відсутній?
Якщо у власника транспортного засобу закінчився термін дії старого полісу, новий він забув придбати та потрапив у ДТП, то всі кошти винуватець виплачуватиме із власної кишені. До того ж водія очікуватиме штраф від 425 грн до 860 грн. При зупинці патрульною поліцією, він повинен буде виплачувати кожен раз цей штраф доти, доки не придбає новий поліс автоцивілки. Тому дешевше раз на рік витратити до 1500 грн, аніж потім оплачувати штрафи та робити виплати, які можуть сягнути більше 200 000 грн.