Творці серіалу "Слуга народу" і студії "Квартал 95" вибачилися перед глядачами за слова "олігофрени", "дауни" і "дебіли", які вживалися в третьому сезоні серіалу.
Подаємо їх слова в оригіналі.
Від імені творців серіалу «Слуга народу 3» і Студії «Квартал 95» хочемо пояснити ситуацію, яку штучно розгойдують наші політичні опоненти.
Згадка слів «олігофрени», «дауни», «дебіли» в серіалі «Слуга народу 3» лунала не від персонажа Володимира Зеленського, а з вуст основного антигероя Дмитра Сурікова, негативного персонажа, корумпованого представника влади, який втратив спокій і сон в боротьбі за своє чиновницьке крісло.
У гонитві за владою такі люди не вибирають слів, а використовують всі засоби, в тому числі, досить брудні, не замислюючись про толерантність і повагу прав всіх громадян, – йдеться у повідомленні.
Автори серіалу «Слуга народу 3» також додали, що ні в якому разі не хотіли образити людей з особливими потребами та їх рідних і близьких.
"Ми приносимо свої вибачення тим, хто сприйняв це особисто. Але всі ми не можемо ігнорувати той факт, що, на превеликий жаль, в нашому суспільстві слова «олігофрен», «даун», «дебіл» використовуються в негативній конотації. І ця проблема, яка свідчить про існуючу в суспільстві нетерпимість і неприйняття людей з особливими потребами. Дякуємо тим, хто звернув на це увагу.
Коли ми писали цей сценарій, ми навіть подумати не могли, що політичні опоненти Володимира Зеленського підуть далі негативного героя серіалу «Слуга народу».
"На адресу Володимира і його виборців постійно лунають прямі образи – «зе-дебіли», «недолюди», «виродки» і так далі. Як бачимо, цей епізод одразу ж виявився дуже реалістичним, і в актуальній ситуації передвиборчої кампанії все набагато гірше", – підсумували у своїй заяві автори серіалу.
Нагадаємо, раніше ведучий «1+1» Олександр Дубинський звинуватив народного депутата Олександра Черненка, Комітет виборців України і «Радіо Свобода» в планах не допустити «Слугу народу-3» на екрани.
Черненко у коментарі підтвердив, що голос на записі його, але заявив, що саме листування є «фейком», оскільки воно «змонтоване» з його розмов з різними співрозмовниками.