Народний депутат Євген Мураєв за завданням Банкової хоче зірвати об’єднання партій центру і південного сходу країни.
Про це йдеться в статті «Наші» в Україні: відомий нардеп створює партію з путінським назвою”.
«Минулого тижня Євген Мураєв несподівано оголосив про вихід з лав партії «За життя», чию політрада він очолював з літа 2016 року. Політик, відомий своєю проросійською позицією, вже готується до створення нового політпроекту, а також розраховує на участь в президентських перегонах», – йдеться в матеріалі.
Автори вбачають у демарші Мураєва спробу перешкодити створенню єдиної політичної сили південного сходу і центру країни за вказівкою Адміністрації президента. При цьому, за їхніми словами, сам політик визнає давні дружні стосунки з главою Адміністрації президента Ігорем Райніним, але, природно, заперечує версію про підігравання Банковій.
Також в статті акцентується увага на тому, що новий політпроект Мураєва насправді зовсім не новий, і є давньою заготівлею з цікавою історією.
«У реєстрі політичних партій на сайті Міністерства юстиції вже фігурує партія з назвою «Наші» (Євген Мураєв анонсував створення партії з такою назвою). Її головою вказано Дмитро Заборін – колишній прес-секретар Василя Волги, голови партії «Союз лівих сил».
Він же є помічником-консультантом депутата Мураєва на добровільних засадах», – сказано в статті.
За інформацією «видання», зареєстрована в 2015 році політична сила пережила кілька перероджень. Спочатку вона називалася «Перемога», але в лютому 2017 року змінила назву на «Сила народу». У серпні 2018 року партію знову перехрестили – на цей раз в «Український формат», але й цю назву в результаті змінили.
Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня
Видання також наводить думку експертів, які стверджують, що висунення Євгена Мураєва в президенти вигідно перш за все Банковій, яка таким чином намагається перешкодити об’єднанню політсил південного сходу і центру країни.
«Навіть якщо Мураєв наважиться на президентську кампанію, його шанси навряд чи піднімуться вище результату технічного кандидата, який буде відбирати голоси у більш рейтингового конкурента на цьому електоральному полі. Його участь вигідна, наприклад, оточенню президента, де навряд чи хочуть, щоб сторони, що лобіюють об’єднання, дійсно посилилися», – говорить політолог Петро Олещук.