Тимчасово окупована Кінбурнська коса, яка адміністративно належить до Миколаївської області та використовується російськими загарбниками, зокрема для обстрілу цього регіону, найближчим часом буде звільнена.
Таку думку сьогодні, 19 листопада, висловив в ефірі телеканалу FREEДОМ речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.
Гість ефіру прокоментував відповідне повідомлення Оперативного командування “Південь”, у якому йшлося про ураження Силами оборони України району зосередження противника, звідки окупанти обстрілювали портові буксири та зернові баржі у Дніпро-Бузькому лимані.
Збройні сили України прагнуть завадити загарбникам використовувати півострів як вогневу базу.
«Аби ворог не мав впливу на інфраструктуру українських портів, які розміщені в зоні ураження навіть ствольної артилерії», — вважає військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
росіяни, ймовірно, не були готові до такої десантної операції. Про це, зокрема, свідчить супутниковий знімок, який опублікував журналіст «Схем» Георгій Шабаєв. На зображені видно, як загарбники побудували свої фортифікаційні споруди на перешийку півострова. Бруствери направлені у бік Херсона.
Тобто окупанти очікували, що ЗСУ будуть рухатися по лівобережжю від обласного центра. Натомість українські армійці висадилися у ворожому тилу, на західній частині півострова.
«Коли йде наступ з тилу або з флангу — така фортеця стає менш ефективною. Через ландшафт тієї місцевості масштабні бойові дії там проводити неможливо. Тому вони погано підготувалися, і ЗСУ це зараз використовують», — розповідає полковник запасу, член експертної ради ЦДАКР Іван Якубець.
Наші військові на півострові розділені на мобільні групи та виконують завдання з коригування артилерійського вогню, каже полковник запасу ЗСУ Роман Світан. За його словами, цей край ідеальний для роботи диверсійно-розвідувальних груп. А самі росіяни погано орієнтуються на місцевості.
«Там усе видно як на долоні, тому, якщо є коригувальник, накрити будь-яку точку дуже легко. росіяни не встигають навіть нічого зрозуміти. Тому після того, як по ворожих позиціях відпрацює артилерія, їх можна брати у полон», — пояснює Світан.