Російські військові на Луганщині проводять контратаки з метою виявлення слабих ділянок у Збройних сил України. Водночас новомобілізовані призовники “другої армії світу” скаржаться на відсутність води та їжі.

Про це в ефірі національного телемарафону повідомив голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай. Він відзначив, що на Луганщині сильні дощі порозмивали ґрунт, що ускладнює проходження важкої техніки.

“Вже дві доби Луганщину охоплюють справжні зливи, землю дуже сильно розвезло – важкко пройти, не те що проїхати якоюсь технікою”, – розповів Гайдай.

Він зауважив, що на відміну від Донеччини, на Луганщині масових атак російських військ не спостерігається, натомість окупанти мінують місцевість і здійснюють артилерійські обстріли. Зокрема, через такі обстріли 25 жовтня у Білогорівці загинули двоє місцевих жителів, які раніше відмовилися евакуюватися.

Також він відзначив, що російські новомобілізовані призовники скаржаться на нестерпні умови війни, відсутність води та їжі і вже пишуть відмови від участі у бойових діях.
Росіяни, яких забрали до лав армії-окупанта в межах “часткової” мобілізації, вже прибувають у підрозділи, що воюють на Сході України. Як правило, такі люди не є особливо підготовленими до війська.
Часто навіть фіксуються випадки, коли їх одразу після прибуття кидають на гарматне м’ясо, щоб виявити вогневі точки українських військових. Про це в ефірі українського телеканалу розповів речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий.

За словами військового, російські командири, які славляться своєю “любов’ю до людей”, намагаються берегти більш професійну частину особового складу. Тому на такі завдання й посилають новомобілізованих.

Уже є зафіксовані випадки, що пробувши буквально 3, 5, 10 днів, а в декого навіть 10 днів після самої мобілізації, а він уже повертається назад “двохсотим”,– розповів Сергій Череватий.
Речник Східного угруповання ЗСУ також розповів, що росгвардія, зокрема підрозділ кадирівців, максимально сепарують себе від решти російської армії. Так само поводяться й вагнерівці.

Кадирівці вважають себе такою “державою в державі” та підкоряються лише так званому лідеру своєї республіки (Рамзану Кадирову). У бойових діях вони не поспішають приймати участь. Їхня роль є більш пропагандистською,
– роповідає військовослужбовець.

За його словами, кадирівці мають лише демонструвати буцімто велику власну роль та участь Кадирова у завоюванні нових територій. Втім, це не виходить ні в кадирівців, ні у вагнерівців, ні в російської армії.
Додамо, що російські “еліти” розпочали внутрішню боротьбу у Кремлі. Вони не хочуть брати відповідальність за “результат” у війні проти України, тому сподіваються знайти винного.
Прикладом такої боротьби може слугувати риторика щодо можливого усунення з посади міністра оборони Сєргєя Шойгу. Про це розповів головний консультант Інституту стратегічних досліджень Іван Ус.
Експерт зазначив, що російські “еліти” фактично визнали, що їхня країна не зможе перемогти у війні проти України.

“Башти Кремля” розуміють, що Росія програє, тому не хочуть мати стосунок до цього. Навпаки – вони хочуть скористатися цим, щоб перемогти іншу “башту”. Така боротьба між ними була завжди. Ці конфлікти є демонстрацією, що ніхто не хоче брати відповідальність за “результат”, який вони вже порахували для себе – тобто поразку,
– пояснив оглядач.

За його словами, на тлі такої боротьби “певні сили” починають звинувачувати у провалах міністра оборони Сєргєя Шойгу.

“Щодо “брудної бомби” – Шойгу почав всім телефонувати через те, що він захотів нагадати про своє існування. До цього були заяви Кадирова, Прігожина і Стрємоусова, які хотіли його відсторонити. З усім тим, було враження, що Гєрасімова і Шойгу усувають взагалі від влади”, – додав аналітик.