DeepState повідомляє, що російські війська продовжують свій рух у районі Часового Яру, а також поруч з населеними пунктами Сокіл, Нетайлове та Соловйове в Донецькій області. Уточнення щодо лінії зіткнення в районі Кліщіївки також надходить.
На Краматорському напрямку зафіксовано та відбито 10 атак. Російські окупанти намагалися прорвати оборону п’ять разів у районі Кліщіївки, тричі біля Андріївки, а також в районах Нового та Іванівського, проте їхні спроби були безуспішними.
«Втрати противника на цьому напрямі становлять 135 осіб та 50 одиниць техніки, включаючи знищений танк, два БТРи та пошкоджену станцію РЕБ «Буреллом», – йдеться у повідомленні Генштабу ЗСУ.
За оцінками ISW, найближча перспектива для російських сил полягає в досягненні значних оперативних успіхів на Часовоярському напрямку. Захоплення Часового Яру дозволить створити умови для атак на інші міста-фортеці, які становлять основу оборони ЗСУ. Російські війська, ймовірно, прагнуть використати несприятливу ситуацію для українських Сил оборони в районах Часового Яру та Авдіївки до того, як військова допомога США почне прибувати на лінію фронту у великих масштабах. Генштаб України минулого тижня повідомляв, що російські сили зберігають високий темп наступальних операцій на Авдіївському напрямку, попри стабілізацію на півночі Харківської області.
Крім того, як заявили в Інституті вивчення війни, війська РФ концентрують обмежені, недоукомплектовані і незгуртовані сили на Сумському напрямку, але навіть таке російське угруповання сил зможе досягти ймовірного бажаного ефекту — відтягнути і зафіксувати українські сили в районі кордону.
«Заступник командира української бригади, що діє на півночі Харківської області, повідомив 20 травня, що російські війська, в тому числі чеченські, накопичуються на Сумському напрямку, але обмежена кількість російського особового складу дозволяє припустити, що метою Росії є відтягнення і закріплення українських сил в районі кордону», — йдеться в повідомленні ISW.
За словами українського військового оглядача Костянтина Машовця, російське угруповання в Курській області налічує 9 000-10 000 осіб. Машовець вважає, що це угруповання складається з трьох недоукомплектованих мотострілецьких полків (у кожному з яких не вистачає одного-двох батальйонів); восьми мотострілецьких, танкових і піхотних батальйонів; одного батальйону ВДВ, перекинутих з різних частин, з’єднань і військових округів; і щонайменше двох штурмових загонів в ешелоні посиленої роти або недоукомплектованого батальйону.
За оцінками ISW, навіть обмежена російська активність на інших ділянках кордону нижче порогу російських наступальних операцій може призвести до розтягування українських сил уздовж широкого фронту. Російські сили зможуть розтягнути та прикріпити українські сили до кордону до тих пір, поки Росія загрожує проникненням на інші прикордонні території за межами півночі Харківської області.
Нагадаємо, очільник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов припустив, що Росія може почати новий наступ у Сумській області.
«На даний момент наше завдання – стабілізувати лінію на Харківщині, а потім почати відкидати їх через кордон», – сказав він, додавши, що наплив українських резервів зумів «частково порушити їхні плани».
За оцінками Буданова, атаки росіян в Харківській області триватимуть ще три-чотири дні, після чого очікується, що ворог зробить «потужний наступ» у напрямку Сум.
Водночас, Павло Величко, український офіцер, який діє поблизу російського кордону на Сумщині, повідомив, що останнім часом посилилися російські обстріли околиць Сум.
«Я уявлення не маю, чи має це якесь значення, тому що ці місця і так часто зазнавали обстрілів. У будь-якому випадку ми в повній бойовій готовності», — сказав він.