Україна буде звільняти Крим так, як вважатиме за необхідне. Для деокупації української території можуть використовувати і несподівані методи чи маневри.
“Мені складно говорити, чи без бою вони (росіяни) щось віддадуть. Можу єдине сказати, що при необхідності ми будемо звільняти таким чином, який будемо вважати за необхідне на час прийняття тих чи інших рішень”, – заявив секретар Радбезу і оборони України Олексій Данілов в ефірі ЗМІ у відповідь на слова міністра оборони Олексія Резнікова про те, що Україна поверне Крим “без бою”.
За його словами, Україна може використовувати “трохи інші засоби”, якщо в цьому буде необхідність.
“І ні в кого ми питати з цього приводу дозволу не збираємося. Це наша земля, і наше завдання – її звільнити”, – підкреслив чиновник.
При цьому Данілов назвав вибухи в Криму знаком згори для россінян.
“Господь милостивий до нашої країни, він періодично відправляє сигнали рашистам, зараз саме так треба говорити, що їм треба звідти забиратися. І ці сигнали йдуть відповідним чином. Думаю, що люди, які мають трохи розуму, мають розуміння, що потрібно якомога швидше забиратися з півострова”, – підсумував секретар РНБО.
Додамо: З 2014 року на окупованому півострові Крим Росія сформувала, як вона сама стверджувала, непотоплюваний бастіон — щільні ешелони різного роду оборони, зокрема протиповітряної. Однак у Криму все одно лунають вибухи. Про це в ефірі телеканалу заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Так званий “губернатор” Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що вибухи, які чують кримчани, це тренування російської ППО
“Негативне тренування. Дуже часто у них ці тренування проходять останнім часом”, — прокоментував слова Развожаєва Коваленко.
За його словами, Росія дійсно створила в окупованому Криму досить щільні ешелони різного роду оборони.
“Наприклад, корабельна оборона. Створювали ешелони протиповітряної оборони, і досить таки серйозне насичення, а часом навіть більш насичене, ніж, наприклад, десь на кордоні з Північноатлантичним альянсом”, — зауважив оглядач.
Водночас, каже Коваленко, у Криму постійно відбуваються якісь “хлопки”, задимлення, незрозумілі пуски.
“Це, до речі, підкреслює те, що навіть попри щільне насичення ешелонованої ППО півострова, її проривають і проривають досить успішно якісь підозрілі об’єкти, які стають причиною якихось доволі запальних інцидентів”, — сказав він.
Водночас варто критично оцінювати можливості України, і розуміти, що це не остання контрнаступальна операція.
“На нас чекають ще. У нас є ще певні зони, які ми не зможемо звільнити за цей період, наприклад, контрнаступу. Які це будуть зони — не буду натякати, це прекрасно зрозуміло. Наприклад, півострів Крим ми не звільнимо шляхом одного контрнаступу. Він звільнятиметься за окремим сценарієм. Але не сухопутною операцією, валом, наскоком на тлі одного контрнаступу, що виходить з іншого”, — пояснив оглядач.
Аналогічно, за його словами, частини Донецької та Луганської областей, окуповані РФ від 2014 року.
“Там проблема — спільний кордон із РФ і ця проблема саме в логістиці. Якщо Крим можна ізолювати, то ці території ізолювати від постачань озброєнь, сил, засобів, боєприпасів тощо досить-таки проблематично. Тільки якщо скоротити відстань між нашими далекобійними засобами й можливістю ураження цих логістичних артерій. Але знову-таки це буде свій окремий певний сценарій”, — підсумував Олександр Коваленко.