Президент України Володимир Зеленський зустрінеться з президентом США Джо Байденом 30 серпня. З ким ще він міг би зустрітися у Вашингтоні, відповів радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович у програмі “Велика П’ятниця” на телеканалі “Україна 24”.

https://www.youtube.com/watch?v=r7ClbjYQT1g

“Можу вам сказати напевно, що підготовка візиту іде планово. Я, наприклад, бачу по тому самому Міністерству оборони… Враження по-доброму такі, що нічого не відбувається з “Північним потоком-2″… як планувалося, так і йде. Більше того, я передбачаю, що, можливо, будуть запущені якісь угоди, які підвищують поріг безпеки України, вбачаючи ситуацію, яка змінюється у зв’язку з американсько-німецькими домовленостями по “Північному потоку-2”, — сказав він.

Арестович зазначив, що кінцевий результат поки що важко передбачити.

“Мова зараз зайде про висоту порогу безпеки, яку отримає Україна, отримає Польща, Східна Європа як така, щоб Путін не зміг використати “Північний потік-2″ як енергетичну зброю. Не все так добре. Різні погляди є в США, в Німеччині. Ми ще поборемося, поки невідомий результат цієї боротьби. Але є трек, за яким ми рухаємося”, — сказав він.

Нагадаємо, раніше в Офісі президента України Володимира Зеленського назвали його майбутню зустріч з американським колегою Джо Байденом важливим кроком з реалізації червневих домовленостей між главами обох держав, повідомляє прес-служба глави держави.

“Пропозиція Білого дому щодо проведення візиту Президента України Володимира Зеленського до Вашингтона 30 серпня є важливим кроком з реалізації домовленостей, досягнутих під час червневої телефонної розмови лідерів України та США”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, на порядку денному переговорів – насамперед безпекові питання: протидія тривалій агресії Російської Федерації проти України, погіршення ситуації в Чорноморському регіоні та на Донбасі, деокупація Криму, посилення енергетичної безпеки нашої держави та Європи загалом, військова та військово-оборонна взаємодія між Україною та США.

Також буде продовжено дискусію з приводу “Північного потоку-2” як безпекового виклику для України і регіону.

“Очікуємо на конкретні домовленості щодо поглиблення відносин стратегічного партнерства між нашими державами в усіх пріоритетних напрямах взаємодії та узгодження амбітного пакету спільних проектів та ініціатив у сферах безпеки й оборони, торгівлі, інвестицій, енергетики, клімату, сільського господарства, інфраструктури та цифрової трансформації”, – наголосили в прес-службі ОП.

В ОП додали, що найближчим часом керівник ОП Андрій Єрмак і глава Міністерства закордонних справ (МЗС) відвідають Вашингтон для обговорення візиту Зеленського в США.