Ситуація в українських портах Маріуполя і Бердянська наразі стабільна, проте вони й надалі несуть збитки через блокаду Росією Керченської протоки. Окрім того, Москва досі намагається дестабілізувати Приазов’я, аби отримати суходільний коридор до окупованого Криму.

Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає "Радіо Свобода".

Він зазначив, що багато судновласників, розуміючи, що термін очікування для проходження Керченською протокою є занадто довгим, переорієнтовують свої судна на порти Чорного моря, або взагалі на інші напрямки. 

"Це погано, тому що це б'є по економіці всього краю. І безумовно, це була добре продумана операція російської сторони, щоб дестабілізувати Маріуполь, Бердянськ і взагалі весь регіон", – розповів чиновник.

За його словами, наразі черг та затримок на прохід Керченською протокою немає. Проте, Росія досі має на меті дестабілізувати українське Приазов’я, щоб прокласти суходільний коридор до анексованого Криму.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Але ми розуміємо, що це все відбувається в ручному режимі. Оскільки міжнародний тиск на Росію зараз дуже високий, вони роблять вигляд, що все окей. Як тільки тиск трошки послабне або буде інше подразнення, безумовно, вони повернуться до цієї практики. Тому що їхня мета – дестабілізувати Приазов’я і, безумовно, в подальшому отримати коридор до Криму і, я думаю, продовжити свою експансію, – зазначив Омелян.

Окрім того, міністр додав, що уряд докладає зусиль, аби забезпечити нормальну роботу портів, і наразі вона є стабільною. Але, за його словами, з початку російської агресії доходи і Маріуполя, і Бердянська значно скоротилися, і це лише погіршує економічну ситуацію в них.