Міністерство соціальної політики України продовжує приводити у відповідність законодавство з субсидіювання населення.
Сьогодні непрацюючий, але працездатний громадянин України або ж злісний боржник-аліментник не мають права на отримання субсидії.
Про нововведення розповів гендиректор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.
Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство
Щодо безробітних експерт пояснив різницю в одержанні субсидії для жителів обласних центрів і сільської місцевості.
"У селах інфраструктура розвинена гірше, доступ до робочих місць гірший. Там комісії з урахуванням конкретних особливостей мають можливість призначати субсидію в таких випадках", – пояснив Музиченко.
За його словами, якщо українець стоїть на обліку в Центрі зайнятості та отримує допомогу з безробіття, то у цей період він також може отримати субсидію.
"Але якщо такий громадянин відмовляється від підходящої роботи, то субсидія на загальних підставах призначена бути не може", – пояснив експерт.
Щодо питання про сплату аліментів, то в нових правилах планується при розрахунку субсидії не враховувати в сукупний дохід сім'ї сплачені аліменти і спеціальну бюджетну дотацію за вирощування молодняка великої рогатої худоби.
Відмовити в отриманні допомоги з квартплати зможуть тим, хто відповідно до Єдиного реєстру боржників, має заборгованість зі сплати аліментів більше 3 місяців. Крім випадків, коли боржник є алко- або наркозалежним, що підтверджується відповідною довідкою від лікаря.
Також, за словами Музиченка, у нових правилах прописали можливість місцевим комісіям самостійно приймати рішення про призначення субсидії після вивчення матеріально-побутових умов заявника. Наприклад, коли один із членів домогосподарства не має доходу та перебуває у тяжких життєвих обставинах, пов'язаних із хворобою когось із родини (у тому числі, якщо той, будучи працездатним, страждає від алко- чи наркозалежності).
Відповідно до нових правил, комісія зможе прийняти рішення про призначення субсидії за наднормативною площею житла окремим категоріям громадян. Це стосується тих, хто отримує пенсію у зв'язку з втратою годувальника, пенсію за вислугою років або є інвалідом з дитинства, а також дітям-інвалідам.