Український чиновник, недовго думаючи, прямим текстом пояснив, як ставиться до заяв російського МЗС

Секретар РНБО Олександр Турчинов назвав маячнею заяви міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова про якісь плани України щодо наступу на Росію. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

 

"Викритий главою російського МЗС і запланований в останню декаду грудня наступ української армії разом з американськими і британськими інструкторами на збройні сили РФ, як і інші його пасажі, начебто," нацистського "і" неонацистського режиму "і т.д., можна прокоментувати однією фразою . Зроблю це на зрозумілій росіянам мовою: "Бред сивої кобили!", – написав Турчинов.

У свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман жорстко відповів на погрози Лаврова, який пообіцяв таку відповідь Україні в разі провокацій, що мало не здасться. Глава українського уряду нагадав про відповідальність Москви за ситуацію в Керченській протоці і Азовському морі і заявив, що висловлювання глави МЗС РФ – це чергова спроба Російської Федерації виправдати свою дикість і неприховану військову агресію.

У свою чергу військовий експерт Олег Стариков,  пояснив, чого чекати після заяви Лаврова про війну з Україною. Російський міністр заявляв, що РФ точно не буде воювати з сусідами. Експерт вважає, що Росія дійсно не зважиться піти на відкриту війну проти України, але точкові провокації РФ військового характеру можуть бути.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Окрім того, Турчинов уточнив, що ВСУ і населення повинні бути готові правильно діяти в умовах наступу на українську територію. 

«Все це проводиться в рамках масштабної підготовки країни в умовах воєнного стану до готовності діяти, жити, працювати і перемагати в умовах повномасштабного військового вторгнення противника. Саме ця перевірка відбувається у всіх регіонах, а не тільки там, де оголошено військовий стан», — заявив секретар РНБО. 

Щодо навчань, які вже розпочалися, Турчинов розповів, що до них залучені не лише сили резерву, а й правоохоронці і навіть надзвичайні служби. «Це досить численні і серйозні навчання, в яких взяли участь близько 1200 осіб особового складу, було задіяно понад 100 одиниць військової і спеціальної техніки. Навчання продемонструвало високий рівень підготовки наших гвардійців, прикордонників, ГСНС, працівників Нацполіціі », — додав Турчинов.