Попри те, що російські війська зазнають колосальних втрат на Донбасі й “зав’язли” у важких боях на трьох ключових напрямках (Бахмут, Мар’їнка, Авдіївка), військово-політичне командування ворога не відмовляється від амбітних планів “вийти на адміністративні кордони Донецької й Луганської областей” та обійти українське угруповання на сході з флангів. Про це свідчать певні рухи окупантів під Кремінною, зафіксовані партизанською розвідкою.

За даними моніторингової ініціативи DeepState станом на початок доби 3 травня, на Сватівському відтинку тривають локальні бої вздовж лінії зіткнення та артобстріли з обох сторін.

Водночас, окупанти збирають ударний “танковий кулак” та, ймовірно, мають намір атакувати з-під Кремінної в бік Лиману. Таку думку висловив військовий експерт Дмитро Снєгирьов на основі інформації, отриманої аналітичним відділом ГІ “Права Справа” з власних місцевих джерел.

Зокрема, на Лиманський напрямок противник наразі перекидає додаткові підрозділи противника, йдеться про посилення особовим складом та важкою бронетехнікою. На цьому відтинку фронту, поблизу Кремінної на Луганщині, з’явилися нові підрозділи 3-ї і 24-ї бригад спецпризначення, 144 та 3-ї мсд та 90-ї танкової дивізії ЗС рф. У напрямку Білогорівки зафіксована передислокація важкої бронетехніки ОТБ “Август”, зі складу так званого “2-го АК ЛНР”.

“За інформацією місцевих джерел “Права Справа”, протягом останніх днів була зафіксована передислокація у напрямку населеного пункту Діброва окремих підрозділів 98-ї повітряно-десантної дивізії (місце постійної дислокації – Іваново). Варто зазначити, що на цьому напрямку ЗСУ протягом кількох останніх днів відбили численні штурми. Ворог не зміг захопити українські позиції. Російські окупанти зазнали численних втрат, десятьох загарбників взяли в полон”, – коментує Снєгирьов.

Останнім часом дедалі частіше лунають заяви про те, що у ворога величезні проблеми з боєприпасами. Проте аналітики ISW зауважують, що росіяни продовжують потужно гатити з артилерії.

Так, непрофесіоналізм військових вони намагаються компенсувати вогневими засобами. Про це 24 Каналу сказав військовий експерт Олег Жданов.

Зосереджуватиметься на певних напрямках
Але тенденція потужних артилерійських обстрілів спостерігається здебільшого там, де вони зберігають наступальний потенціал – це Бахмут та Кремінна. На решті ділянок вони не можуть собі цього дозволити.

Я думаю, така ситуація спостерігатиметься надалі. Вони зосереджуватимуть зусилля на окремих напрямках, де зможуть, постачатимуть туди боєприпаси, щоб компенсувати недоліки власних сухопутних військ,
– акцентував військовий експерт.

Проти цього є засоби боротьби, та вони залежать не від нас. “Це постачання боєприпасів і збільшення кількості артилерійських систем у лавах Збройних Сил”, – зазначив Жданов.

Про те, що Російські війська досягли обмежених успіхів у Бахмуті Донецької області, а під Авдіївкою їхні наступальні операції закінчилися поразкою,  інформує Інститут вивчення війни (ISW).

Як повідомляють американські аналітики, на Луганщині провалилися наземні атаки в напрямку населених пунктів Терни і Невське і в лісовому масиві Серебрянка в 11 км на південь від Кремінної.

“ЗСУ продовжують завдавати ударів по російських тилах в Луганській області. “Російські джерела стверджують, що 29 квітня українські сили завдали удару чотирма ракетами HIMARS по Брянці в 9 км на захід від Алчевська по трасі Т0504”, підкреслили в ISW.